Er is in de media een totale hysterie uitgebroken. Er lijkt geen einde te komen aan de protesten tegen president Trump en al het gegil.
Er is ontzettend veel geruis en weinig signaal, stelt professor Karel van Wolferen in gesprek met journalist Joost Niemöller.
“[George] Soros speelde een hele belangrijke rol hierin,” zegt hij. “Hij heeft het gefinancierd. Hij heeft iets van 50 bewegingen gefinancierd om dit ook allemaal te doen.”
Ondemocratische partij
Deze stoorzender beneemt mensen volgens Van Wolferen de adem en neemt de plaats in van weloverwogen opinies over het beleid van Trump.
Wat heeft Trump nu concreet gedaan en wat kunnen we verwachten? De professor verwacht dat het einde van de globalisering definitief is ingeluid.
In zijn ogen is de Democratische Partij door de identiteitspolitiek onder oud-president Clinton verworden tot een ondemocratische partij.
“Amerika is al lang geen democratie meer, maar is veranderd in een plutocratie, een heerschappij van rijke mensen.”
Oorlogszuchtige belangen
Men heeft de verkeerde bondgenootschappen gesloten, stelt Van Wolferen. “Links is in Amerika nu gelieerd aan oorlogszuchtige belangen.”
“Als Hillary Clinton nu president was geweest, dan zouden we ons in een veel ernstigere situatie bevinden,” vervolgt hij.
“Waar de demonstranten geen rekening mee houden is dat Libië onder minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton helemaal kapot is gemaakt,” klinkt het.
Volslagen absurditeiten
Hij merkt op dat ‘volslagen absurditeiten’ blijven bestaan, zoals bijvoorbeeld de Russische inmenging in de Amerikaanse verkiezingen.
“Dit protest wat je nu ziet is een tragisch voorbeeld van de infantilisering van de Verenigde Staten,” benadrukt professor Van Wolferen.
Wereldstrategie
Hij legt uit dat er veel is wat niet gezegd kan worden omdat dat nooit is uitgelegd door de media.
Zo is de bestrijding van terrorisme in Syrië en elders ‘onderdeel van een wereldstrategie die door elementen binnen de Amerikaanse overheid wordt gevoerd’.
Bekijk hieronder het hele gesprek:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






12.000 jaar oude ‘ruïnes van piramide’ voor de kust van Louisiana mogelijk bewijs van verloren stad
Admiraal Byrd’s wonderlijke reis naar de holle Aarde
Van Haga: als de corona-enquête echt goed zou werken, dan komt er zoveel rotzooi boven tafel
Elektrische auto verbruikt evenveel stroom als 10 huishoudens. Dit zijn de ingrijpende gevolgen
Gapen is een teken dat iemand om je geeft
Minister Kennedy ontslaat alle leden van commissie die overheid adviseert over vaccins, tot grote afschuw van de NOS
Nederlandse betaalde voetbal gefinancierd door SS’ers en NSB’ers
“Gunung Padang is 10.000 jaar ouder dan de Egyptische piramides”
Hoe Brussel de coronacrisis direct benut om meer macht en meer geld naar zich toe te trekken