De Gelderlander luidde vanochtend de noodklok. De strekking van het bericht: Nijmegen kleurt donkerrood en als je niet bent gevaccineerd, ben je aan de beurt met delta. Nergens in Gelderland ging het de afgelopen dagen zo hard met de ‘coronabesmettingen’ als in Nijmegen, schrijven twee verslaggevers van de krant. Ze bedoelen natuurlijk positieve tests, maar dat terzijde.
De stad registreerde de afgelopen dagen ruim 200 van deze positieve tests per dag. Wat blijkt? Vooral jongeren raken ‘besmet’. Er wordt meer getest en er zijn ook meer ‘besmettingen’. Hoe zou dat toch kunnen?
In de ziekenhuizen is het rustig
Hoe zijn deze mensen eraan toe? Hebben ze een kriebelhoest, een snotneus of misschien zelfs hoofdpijn? Of hebben ze helemaal nergens last van? Dat is niet duidelijk. In de twee ziekenhuizen van Nijmegen is het in ieder geval rustig, maar – zo schrijft de krant – ‘dit is geen reden om de vele ‘besmettingen’ niet serieus te nemen’.
Als we kijken naar het coronadashboard, dan zien we in de gemeente Nijmegen op 15 juli 0 ziekenhuisopnames. Het gemiddelde aantal ziekenhuisopnames de afgelopen zeven dagen? Ook nul. We zien op 16 juli 0 coronadoden. En we zien op 16 juli 194 positief geteste mensen. Juist, positief geteste mensen. Waarom blijven de media toch spreken van ‘coronabesmettingen’? Overigens zijn dit er minder dan 200 per dag.
Kunnen wij als burgers ergens de media aanklagen?
Veel mensen ergeren zich aan de manier waarop de media op deze manier onnodig angst aanwakkeren. “Alles om mensen tot vaccinatie te dwingen: fear porn!” reageert fysiotherapeut Auke Wagenmakers. Dries voegt toe: “Nog zo’n opruiende nieuwsbrenger. Alleen maar angst zaaien.”
Luce twittert: “Kunnen wij als burgers ergens de media aanklagen? De onophoudelijke stroom aan angstpropaganda en onzin-oneliners is tenenkrommend en misselijkmakend.”
Zo ‘donkerrood’ kleurt Nederland:
De feiten omtrent de ziekenhuisopnamen. Bron: RIVM. En toch staat Nederland op ‘rood’. Snapt u het nog?#NooitMeerLockdown pic.twitter.com/3YDP0RPWVj
— Hans van Tellingen (@hansvantelling) July 16, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Tim Gielen: Monopoly – Wie bezit de wereld? Herken de kop van de octopus
Het weefsel van de kosmos: universum of multiversum?
President van Servië waarschuwt voor ‘groot wereldconflict’ binnen nu en 2 maanden
‘Vele tienduizenden’ kinderen misbruikt door Britse politici en vips
Oude Chinese stad uit de tijd van Sun Tzu blootgelegd
Voormalig VN-wapeninspecteur onthult wie Navalny echt was
Bekende columnist die ‘anti-vaxxers’ trollen noemde onverwachts overleden op 43-jarige leeftijd
“Hooggevoeligheid kan veel voordelen opleveren”
Saoediër plaatst koelkast naast zijn huis met eten voor daklozen