Afgelopen vrijdag en zaterdag vielen in het noordoosten van China metalen ballen met een gekartelde rand uit de lucht. Acht van deze ongeïdentificeerde objecten kwamen neer in de stad Qiqihar in de noordelijke provincie Heilongjiang. Staatsmedia meldden dat één van de ballen een doorsnee had van 60 centimeter en ongeveer 40 kilo woog.
Lokale bewoners maakten melding van vuurballen die uit de lucht vielen. Sommigen speculeren dat het gaat om vliegtuigonderdelen. Op veel internetfora wordt gesproken van buitenaardse ruimteschepen. Er wordt ook stevig gediscussieerd over deze video, waarin rond 0:45 ‘iets’ van rechts naar links door het beeld zou vliegen. Volgens sommigen is het een UFO die de raket uitschakelt.

Het Russische persagentschap RIA Novosti meldde dat een Proton-draagraket boven China als gevolg van een probleem hoogte verloor en op het moment van de waarnemingen opbrandde in de atmosfeer. Het was de vijfde poging een geavanceerde telecomsatelliet te lanceren.
Volgens Oleg Ostapenko, hoofd van de Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos, kunnen wrakstukken de aarde echter niet hebben bereikt. De draagraket en de satelliet zijn volledig opgebrand in de atmosfeer. Dit gebeurde boven China. We zijn er zeker van dat niets naar de aarde is teruggevallen, aldus Ostapenko.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nieuwe WEF-papers geven opvallend inkijkje in de werkwijze van het World Economic Forum
Schietpartij op school in de Krim bijna exacte kopie van bloedbad Columbine. Dit zijn de schokkende overeenkomsten
Vreemde lichten gezien op livestream ruimtestation ISS. Is dit een UFO die zijn camouflage deactiveert?
Kaag wil dat Nederland soevereiniteit opoffert aan Europa: ‘Krankzinnig’
Ex-staatssecretaris van Landbouw vraagt zich af: is Nederland nog wel een democratie?
Winnaar Roemeense verkiezingen probeerde pedonetwerken te ontmaskeren: ‘Jaarlijks verdwijnen 8 miljoen kinderen’
Vicevoorzitter FDF haalt hard uit naar D66-minister Jetten: ‘In mijn visie ben je een broekie, een snotneus’
Britse politica geschorst na uitspraak ’terreurbeweging ISIS is creatie van zionisten’
‘Waanzin’: D66 wil in de zorg snijden om defensie-uitgaven te financieren en presenteert dat als vooruitgang