Een Boeing 777 van Malaysia Airlines en KLM is neergestort in Oekraïne, niet ver van de Russische grens. Alle 295 inzittenden zijn omgekomen bij de vliegtuigcrash, meldt het Russische persbureau Interfax, toevoegende dat het vliegtuig is neergeschoten met een raket.
Malaysia Airlines heeft bevestigd dat het toestel dat in Oekraïne neerstortte 280 passagiers en 15 bemanningsleden aan boord had. Aan boord zaten ook een aantal Nederlanders. Reisorganisatie D-Reizen bevestigt dat er zeker 20 Nederlanders zijn opgestapt. Het toestel was op weg van Amsterdam naar de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur en begon op 50 kilometer van de Russische grens hoogte te verliezen.
Leiders van pro-Russische separatisten hebben de zwarte dozen van de gecrashte Boeing 777 uit Amsterdam ter beschikking gesteld voor onderzoek in Moskou. De Oekraïense president Petro Porosjenko heeft zijn medeleven geuit met de slachtoffers van het vliegtuig uit Amsterdam. Het Oekraïense leger, dat in het oosten een offensief voert tegen pro-Russische separatisten, was volgens hem niet betrokken bij de crash.
De perschef van Porosjenko meldt op Twitter dat de vliegtuigcrash in Oost-Oekraïne geen ongeluk of catastrofe, maar een terroristische daad was. De eerste lichamen van de slachtoffers van de crash zijn inmiddels geborgen. Een verslaggever van persbureau AP telde zeker 22 lijken. Het toestel lijkt al voor de crash in tweeën te zijn gebroken. De brokstukken liggen verspreid over een groot gebied.
Familieleden en vrienden van de passagiers uit de neergestorte Boeing 777 kunnen terecht op luchthaven Schiphol. Even na 19.30 uur hebben zich enkele verslagen verwanten gemeld in een ruimte boven vertrekhal één. KLM vliegt voorlopig niet meer boven het Oekraïense luchtruim, zo meldt de luchtvaartmaatschappij in een korte verklaring.
Het is erg opmerkelijk dat de passagiersvlucht van Malaysia Airlines donderdag over Oekraïne vloog, aldus luchtvaartjournalist Arnold Burlage op Radio 1. “Je moet de nodige voorzichtigheid betrachten. Omvliegen is het voorzichtigste wat je kunt doen.” Volgens Burlage kost omvliegen niet veel extra mijlen, maar is de luchtvaart nogal economisch bezig. Eerder deze week is in het gebied al op militaire toestellen geschoten.
Bij de vliegtuigcrash in Oekraïne zijn zeker 154 Nederlanders omgekomen, zo is inmiddels gebleken. Van 47 passagiers is de identiteit nog onbekend. Dat heeft Huib Gorter van Malaysia Airlines gezegd tijdens een persconferentie op Schiphol. Naast de 154 Nederlanders zaten in het vliegtuig 27 Australiërs, 23 Maleisiërs, 11 Indonesiërs, zes Britten, vier Duitsers, vier Belgen, drie Filipijnen en een Canadees.
Volg de ontwikkelingen hier.
“@medialah:Dutch, Malaysian, U.S. people berada di dalam kapal #mh17 full picture and video @ http://t.co/9eWAX2R4T7 pic.twitter.com/pSslDnSJNc”
— Mr. MILO™(AM) (@asyrafmilo) July 17, 2014
RT: “@RamiAlLolah: The remains of #MH17.. #Russia #Ukraine #Malaysia pic.twitter.com/mYIieDW03h” — legionar (@MatevzNovak) July 17, 2014
Horrific images MT @nycjim: Malaysian Airlines #MH17 crash scene in #Ukraine. @reuters: http://t.co/1FtByMV67v pic.twitter.com/0YH428tRcL
— Philly Bubaris (@Philly_Bubaris) July 17, 2014
FIRST PHOTO: Eyewitness’ alleged photo of debris of #MH17 Malaysian Airlines plane in #Ukraine http://t.co/cOfyUnXeky pic.twitter.com/TbIPiH0iCh — RT (@RT_com) July 17, 2014
Flight #MH-17 #Torez #Donetsk #Ukraine by Nadezhda Chernetskaya pic.twitter.com/2o0SGVnjbE
— legionar (@MatevzNovak) July 17, 2014
Flight #MH-17 #Torez #Donetsk #Ukraine More photos pic.twitter.com/XjaQYTniDv — legionar (@MatevzNovak) July 17, 2014
Flight #MH-17 #Torez #Donetsk #Ukraine by Nadezhda Chernetskaya pic.twitter.com/nrokR3svTU
— legionar (@MatevzNovak) July 17, 2014
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kritisch rapport over KNMI wordt al een week volkomen genegeerd door de mainstream media. Hier wordt het wel gebracht
Kinkhoest piekt, maar vaccin faalt
Media wekken woede met ’totale nonsens’ over klimaatverandering: ‘Ze blijven maar doorgaan met dat vergif’
Vreemde wereld van water wordt nog vreemder
Australische senator: “VN gebruikt Agenda 21 om ons onze vrijheden af te nemen”
Lauren produceert al 2 jaar geen afval. Zo ziet haar leven eruit
VIDEO: 13-jarige jongen vanaf nek verlamd na HPV-vaccin Gardasil
Foto Apollo 11 toont ‘basis’ op achterkant maan
Speech van Hillary Clinton verstoord: ‘U bent een oorlogscrimineel!’