De Britse geheime dienst MI5 is door de FBI gewaarschuwd dat Salman Abedi een aanslag op Britse bodem voorbereidde, drie maanden voordat hij zichzelf opblies in Manchester.
FBI-agenten lieten de Britten weten dat de 22-jarige onderdeel was van de Noord-Afrikaanse tak van Islamitische Staat en een aanslag plande.
Abedi stond sinds 2016 op een Amerikaanse terreurlijst nadat hij tijdens een onderzoek naar terreurgroepen in Libië op de radar was verschenen.
Verdacht en radicaal
“Begin 2017 liet de FBI aan MI5 weten dat Abedi deel uitmaakte van een Noord-Afrikaanse terreurgroep in Manchester,” vertelde een bron aan The Mail on Sunday.
De Amerikanen onderzochten Abedi al sinds 2016 en linkten zijn familie aan terroristische groeperingen. MI5 stelde een onderzoek in, maar daar kwam niets van terecht.
Muddassar Ahmed, voorzitter van de denktank Forum for Change, schrijft in een opiniestuk in The Independent dat ook de moslimgemeenschap er verschillende keren op heeft gewezen dat Abedi zich verdacht en radicaal gedroeg.
Bekende wolf
“Hij hing zijn zwarte jihadische vlag uit zijn raam in Manchester en was niet meer welkom in de moskee,” zei hij.
“Zijn imam gaf zijn naam door. Zijn familie gaf zijn naam door. Zijn vrienden gaven zijn naam door. Hij was niet een ‘lone wolf’, hij was een bekende wolf,” voegde hij toe.
Toch hield MI5 hem niet tegen. Waarom niet?
Uitleg
Ahmed merkt op dat de Britse overheid wel miljoenen belastinggeld spendeert aan het creëren van Britse jihadi’s, die vervolgens deelnemen aan proxy-oorlogen in Libië.
Premier May stond aan het hoofd van MI5 toen de dienst werd getipt over Abedi, zegt hij, toevoegende dat zij de nabestaanden een uitleg verschuldigd is.
“Waarom werden de waarschuwingen niet gehoord?” vraagt Ahmed zich af.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ab Osterhaus: ga al vaccins maken tegen vogelgriep, zodat je heel snel mensen zou kunnen vaccineren
Gideon van Meijeren botst met Segers: ‘Verzet tegen een tirannieke regering is een plicht’
1 op de 3 Amerikanen inmiddels geïmplanteerd met RFID-chip
Wat hebben Maria Orsic en Vril te maken met Duitse vliegende schotels? Dit geheime genootschap was verantwoordelijk voor het UFO-onderzoek van de nazi’s
Gratis geld voor iedereen? Zwitserland stemt over basisinkomen van 2200 euro
Onze kaarten kloppen niet. Zo ziet de wereld er echt uit
“Verklaring G7 over kernwapens staat bol van misleiding en manipulatie”
Het paniekvirus van Ab Osterhaus is terug. Wat hebben we geleerd?
Hoe we letterlijk worden gehersenspoeld door de muziekindustrie