De regering van het Brussels hoofdstedelijk gewest heeft een verbod uitgevaardigd op het telen van genetisch gemanipuleerde organismen in de open lucht, meldt de krant Le Soir.
Daarmee is Brussel de eerste Europese stad waar de teelt van genetisch aangepaste gewassen verboden is.
Het verbod komt op initiatief van Brussels minister van Landbouw Céline Fremault. Zij meent dat de teelt in het Brussels gewest er bijna onvermijdelijk voor zou zorgen dat de klassieke teelten ‘besmet’ worden door stuifmeel en zaadjes van genetisch gemanipuleerde organismen.
Nieuwe proef
De regering in Brussel voegt toe dat het met het verbod geen uitspraak doet over de verkoop of milieu-impact van genetisch aangepaste producten, omdat dat Europese bevoegdheden zijn.
In België werd in 2011 een proefveld met transgene aardappelen in Wetteren vernield. In mei dit jaar wordt gestart met een nieuwe proef met populieren.
Sterk signaal
Minister Fremault wil een ‘sterk signaal geven’ en de kwaliteit van de landbouw verbeteren, met steeds meer aandacht voor biologische teelten.
In 2010 trad Brussel toe tot het Handvest van Firenze, dat een strikt kader vastlegt voor de teelt van genetisch aangepaste gewassen. Het gewest probeert de traditionele en biologische teeltmethoden zoveel mogelijk te beschermen.
Bron: Standaard.be
Gerelateerd:
- Miljoenen lopen mee in ‘Mars tegen Monsanto’
- Monsanto: Seeds of Death (film)
- Wat schort er aan ons voedselsysteem? (video)
- Agressieve lobby voor genetisch gemanipuleerd voedsel
- Fryslân eerste gentechvrije provincie: wie volgt?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Lareb-directeur Agnes Kant maakt het wel heel bont: ‘Sommige mensen kennen geen schaamte, en hebben geen geweten’
Zonder rijbewijs rechts inhalen en meisje doodrijden: 3 maanden cel. Teksten projecteren: 6 maanden de bak in
FVD ‘bedolven’ onder e-mails over bijwerkingen covidvaccins: ‘Lareb geeft niet thuis’
Hoe banken wereldwijde honger veroorzaken
Arts spreekt zich uit over vaccins. Is dit de echte reden dat er aluminium aan wordt toegevoegd?
“We herstelden zo snel van de crisis omdat we niet hebben geluisterd naar de EU en het IMF”
Politicoloog: ‘Ik zie niet wat er oorlogszuchtig is aan Rusland’
Ze worden beschermd tot op het hoogste niveau. Psychiater doet gruwelijke ontdekkingen over satanisch ritueel misbruik
Veel Nederlanders moeten afscheid nemen van auto: ‘Er blijven nog maar weinig ‘complotten’ over’