In 2015 suggereerden astronomen dat het vreemde gedrag van de ster KIC 8462852, beter bekend als Tabby’s ster, verklaard zou kunnen worden door een Dysonbol, een buitenaardse megastructuur.
Uit het nieuwste onderzoek blijkt dat de helderheidsdipjes van de ster waarschijnlijk worden veroorzaakt door een exomaan.
Alienjagers hebben nu hun hoop gevestigd op zogeheten von Neumann-sondes, vernoemd naar wiskundige John von Neumann.
Kopieën
Von Neumann-sondes zijn ruimteschepen die aliens in staat stellen om de ruimte vanaf hun thuisplaneet te verkennen.
Deze sondes vliegen door de ruimte en maken daarbij kopieën van zichzelf, waardoor ze exponentieel toenemen in aantal en steeds grotere gebieden kunnen verkennen.
Je kunt je afvragen waarom we ze dan nog niet hebben waargenomen.
Piepklein
In een paper op preprintserver arXiv stelt astrofysicus Zaza Osmanov van de Vrije Universiteit van Tbilisi in Georgië nu dat deze machines waarschijnlijk piepklein zijn, ongeveer een nanometer lang.
Deze microscopische ruimteschepen hebben maar weinig materiaal nodig om zichzelf te kopiëren en daarnaast kunnen ze zich voortbewegen door middel van waterstofatomen in interstellaire stofwolken.
Zichtbaar
Volgens Osmanov zijn alleen mega-zwermen von Neumann-sondes zichtbaar voor ons, als we tenminste met een infraroodtelescoop in de juiste richting kijken.
Deze nanomachines lichten namelijk op als ze in contact komen met protonen, stelt de astrofysicus.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Vrouw verdwijnt op mysterieuze wijze tijdens interview op Deense tv
Het verontrustende plan van de globalisten om de voedselproductie over te nemen
CWZ: in december was een ruime meerderheid van de coronapatiënten gevaccineerd
Bij drama’s zoals in Syrië is de waarheid het eerste slachtoffer. Deze ooggetuige vertelt een heel ander verhaal
Brein achter bloedbad op strand Tunesië woont in duur huis in Londen en krijgt 70.000 euro aan uitkeringen
Oud-NOS-directeur spreekt NPO-baas aan over hetze tegen Ongehoord Nederland: ‘Buitengewoon ernstig’
President Bolsonaro tegen aanhangers: ‘Jullie bepalen de koers van het leger’
Advocaat uit Seattle moest tijdmachines testen voor de overheid (video)
Spaanse minister maakt zich belachelijk bij klimaatbijeenkomst: ‘Zo ziet hypocrisie eruit’