
De partij Lega Nord van Matteo Salvini was in Italië de grote winnaar van de Europese verkiezingen.
Salvini zocht gelijk de confrontatie met de Europese Commissie over de Italiaanse begroting.
De Commissie zei vervolgens dat Italië zich aan de afspraken moest houden en dreigde gelijk met boetes.
F*ck de burger
“En om maar meteen duidelijk te maken namens wie de Commissie spreekt, schoten daarop de rentestanden op kortlopende Italiaanse overheidsleningen boven die van Griekenland,” reageert hoogleraar Ewald Engelen in een stuk voor Mondiaal Nieuws.
“F*ck de burger en luister naar de obligatiehouders, zei de Commissie, en wie de eurocrisis een beetje heeft gevolgd, weet dat dat nu al sinds het uitbreken van de eurocrisis in 2010 het deuntje is dat uit Brussel komt,” vervolgt hij.
Schadelijk
Het laat volgens hem eens te meer zien hoe schadelijk de euro is.
Hij wijst erop dat het beleid van Brussel een negatief effect heeft: “Het jaagt geen groei aan, maar perst juist iedere groei uit de economie.”
Doodskist
De ongekozen functionarissen van de Europese Commissie dwingen overheden om burgers te offeren, zo stelt hij.
Engelen zegt in zijn stuk dat het voor burgers is te hopen dat de Italiaanse coalitie nu de kans krijgt een nagel te slaan in de doodskist van ‘dat onzalige monetaire experiment dat euro heet’.
[MO]
De echte geschiedenis van de wereld (video)
Minister Kerry geeft tijdens privégesprek toe dat oorlog tegen ‘wettige’ Syrische regime illegaal is
FVD-leider Baudet kondigt aan: ‘Er gaat iets heel interessants gebeuren, see you in court’
De Jonge en consorten bepaalden gewoon wat het advies van het OMT was: ‘Dit was toch echt wel de smoking gun’
Duizenden roofzuchtige pedofielen werkzaam binnen hulporganisaties. Is schandaal Oxfam slechts het topje van de ijsberg?
Nieuwste simulatie World Economic Forum ‘sluit naadloos aan’ bij Grote Reset-agenda
Hoe een PDL-opleiding je financiële kennis een boost geeft
Schwab trapt World Economic Forum af met speech over het ‘beheersen van de toekomst’
Wob-bommetje: de ‘onafhankelijke’ wetenschap ligt zowat letterlijk in bed met de politiek en Big Pharma