Het leger staat aan de vooravond van de grootste uitbreiding sinds 1933. Op 56 plekken in Nederland breidt Defensie uit. Tientallen huizen, boerderijen en bedrijven moeten worden gesloopt. In Zeewolde verrijst een megakazerne voor duizenden soldaten.
“De wereld wordt onzekerder, we moeten dus uitbreiden. Niet omdat ík dat wil, maar omdat het gewoon noodzakelijk is om onze manier van leven veilig te houden,” beweert staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman (BBB).
Al met al verdwijnt er bijna 800 hectare landbouwgrond. De staatssecretaris probeert gedwongen uitkoop ‘tot een minimum te beperken’.
Defensie gaat flink uitbreiden: er komen nieuwe oefenterreinen, schietterreinen, helikopters en een nieuwe megakazerne in Flevoland. Kan dat allemaal binnen de stikstofnormen? We vragen het BBB-staatssecretaris Gijs Tuinman. pic.twitter.com/SWzDNTLXVu
— Nieuwsuur (@Nieuwsuur) May 23, 2025
Dit land is stuk
De uitbreiding leidt tot ‘significante stikstofdepositie’. Dat moeten we compenseren en dat kunnen we ook, zegt Tuinman tegen het AD.
De mega-uitbreiding van het leger leidt tot veel kritiek. “Wanneer voor een fictieve oorlogsdreiging ineens de tevens fictieve stikstofcrisis geen probleem meer is… Dit land is stuk,” stelt oud-Statenlid Eelco van Hoecke.
Wat een grote schande
Journalist Eric van de Beek reageert: “Men heeft massaal gestemd op oorlogspartijen VVD, PVV, NSC, BBB, CDA, D66, GroenLinks, PvdA, JA21, SGP, ChristenUnie, Volt. Dus niet zeuren nu. Bezuinigingen op alles en miljarden extra voor defensie. Nederland wordt één groot militair oefenterrein. Onteigening boeren en verstoring natuurgebieden.”
“Wat een grote schande,” schrijft oud-Kamerlid Wybren van Haga. “Het Boeren Burger Bedrog gaat over lijken en gaat door met het onteigenen van boeren. Voor de stikstofdwaling, voor de klimaatgekte, voor de asielindustrie en om oorlogje te kunnen spelen. Allemaal van uw belastinggeld!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wisseltruc: de Pfizer-prik die in miljarden armen is gezet is NIET het ‘vaccin’ dat is getest
VIDEO: Hoever gaat de elite om UFO-crashes te verdoezelen?
Daar gaan we weer: ‘Apenpokkenvirus gemanipuleerd in biolab Wuhan’
Bizar: Bill Gates maakt Westen warm voor kinderarbeid
James Webb-telescoop heeft zojuist het onmogelijke ontdekt
Forum voor Democratie gaat TERUG naar het World Economic Forum
Uitspraak in zaak Museumplein-demonstratie op 28 maart 2021: ‘U wordt allemaal vrijgesproken’
Deze man laat live op tv een waarheidsbom over Bill Gates ontploffen
RIVM-baas Van Dissel staat op zwarte lijst van artsen. Dit is de reden