Het gerenommeerde Amerikaanse Nationaal Kankerinstituut (NCI) heeft onlangs een studie gepubliceerd over medicinale cannabis. De belangrijkste conclusie luidt dat THC, het psychoactieve bestanddeel van cannabis, de kans op blaaskanker met 45 procent verlaagt en tot remissie leidt bij borst- en leverkanker.
Het instituut heeft vastgesteld dat er geen dodelijke dosis is voor cannabis. Daarnaast werkt de plant minder verslavend dan andere beschikbare medicijnen. De NCI ontdekte dat cannabis geen negatieve invloed heeft op de longfunctie en geen longkanker of andere vormen van kanker veroorzaakt.
Cannabis blijkt een sterke antitumorwerking te hebben, aldus het instituut. Uit tests is gebleken dat cannabis effectiever werkt dan conventionele antemetica, middelen die braken tegengaan. Marihuana was effectiever dan andere beschikbare behandelingen tegen misselijkheid als gevolg van chemotherapie.
Door cannabis verhoogde de eetlust van kankerpatiënten met 75 procent. Het meest effectieve medicijn deed de eetlust met 49 procent verhogen. De NCI bewees ook dat THC effectiever is dan de pijnstiller codeïne. Zo’n 10 mg THC bleek effectiever dan 60 mg codeïne.
Aangetoond is dat THC effectiever werkt tegen neuropathische pijn dan huidige medicijnen. Door het stofje gingen mensen bovendien beter slapen en hadden ze minder last van angst. Aanvullende informatie vind je hier.
[Wyoming News via Health Nut News]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Noodtoestand uitgeroepen: in deze staat ligt de kindersterfte nog hoger dan in het door oorlog verscheurde Oekraïne
“Medicijnmakers hebben meer doden op hun geweten dan de maffia”
Legendarisch metaal ‘afkomstig van Atlantis’ gevonden in scheepswrak
VIDEO: NASA-beelden tonen ‘buitenaards ruimteschip’ dat energie van de zon opzuigt
Anneke Lucas onthult schokkende ervaringen binnen een wereldwijd netwerk van kindersekshandel en macht
Fleur Agema woest: druk op de zorg ‘is regelrecht de schuld van D66’
Nederland levert Oekraïne eerste partij arrestantenbusjes: ‘Walgelijk, wat een land’
Panda onder vuur: bedrijven misbruiken certificaat WNF
Is dit hoe Nederland er in 2050 zal uitzien?