Cannabisachtige stoffen kunnen meer doen voor AIDS-patiënten dan het tegengaan van misselijkheid en een gebrek aan eetlust, zo blijkt uit nieuw onderzoek van de Mount Sinai School of Medicine.
Een nieuwe studie die is gepubliceerd in het tijdschrift PloS One suggereert dat cannabisachtige stoffen de strijd aangaan met het HIV-virus in AIDS-patiënten.
Onderzoekers weten reeds dat cannabis een therapeutisch effect heeft op AIDS-patiënten, maar ze wilden leren begrijpen hoe cannabinoïden de verspreiding van het virus beïnvloeden.
Blokkeren
Ze ontdekten dat cannabinoïde receptoren worden gestimuleerd door cannabisachtige stoffen en de verspreiding van het HIV-virus door het lichaam kunnen blokkeren.
De wetenschappers die betrokken waren bij de studie willen nu medicinale cannabis gaan testen op muizen die zijn geïnfecteerd met AIDS.
Pro-cannabis-legalisatie-organisatie Americans For Safe Access citeert diverse studies die concluderen dat medicinale cannabis HIV- en AIDS-patiënten die last hebben van pijn en gewichtsverlies kan helpen.
Bron: Huffingtonpost.com
Gerelateerd:
- Kankerpatiënt Angel Raich verwijderd uit ziekenhuis na gebruik medicinale cannabis
- ‘Meer artsen moeten kankerpatienten cannabis aanbevelen’
- De gezondheidseffecten van hennep
- Ontdek hoe cannabis kanker geneest (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Noodwet verlengd tot 1 december en uitgebreid: ‘Hoelang mag ’tijdelijk’ duren?’
Kabinet begint met het vorderen van hotels voor migranten: ‘Nog even en wij worden gedeporteerd’
‘De agenda van het WEF wordt er met Pietertje Omtzigt gewoon doorheen gedrukt’
Dit zijn de grote financiers van de ‘factcheckers’ waar Mark Zuckerberg nu mee stopt
Orwell in Ierland: ‘We beperken de vrijheid om de vrijheid te beschermen’
Revolutie in de psychiatrie. Wat Noorwegen doet zouden ze overal moeten doen
NASA stap dichter bij warpdrive die je in vier uur naar de maan brengt
De overheid heeft weerwapens ingezet. Deze complottheorieën doen de ronde over de verwoestende orkaan Dorian
Advocaat waarschuwt De Jonge: als je niet stopt met verspreiden van nepinfo, vraag ik verbod aan de rechter