Huisarts Els van Veen kreeg eind vorige week een brief van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) op de deurmat. Bij de inspectie was ‘een melding’ binnengekomen over haar uitlatingen ten aanzien van Covid-19 en aanverwante onderwerpen, zoals het vaccin. “Volgens de melding zijn de uitspraken die u doet onjuist,” viel te lezen in de brief.
De inspectie zei van artsen te verwachten dat wanneer zij zich presenteren als (huis)arts, zij zich ook houden aan ‘de normen, richtlijnen én attitude’ van hun beroepsgroep en aan de voor artsen geldende Covid-19-richtlijnen.
De huisarts liet het er niet bij zitten en besloot verhaal te halen. Via social media laat ze weten dat ze iemand van de inspectie aan de lijn heeft gehad. “Ik kan de melding toegestuurd krijgen, maar wel op onderdelen zwartgelakt. Evenals de melders, want hun identiteit wordt wel beschermd. Die van artsen hoeft niet beschermd te worden. Wederhoor is ook niet nodig,” verzucht Van Veen. De Rutte-doctrine is springlevend.
50 keer een corrigerende brief
Een dag voordat Van Veen de brief op de mat kreeg, schreef zorgminister Hugo de Jonge in antwoord op Kamervragen van Paulusma (D66) en Kuiken (PvdA) dat de inspectie stappen kan ondernemen richting artsen die ‘desinformatie verspreiden’ en afwijken van de normen en richtlijnen van hun eigen beroepsgroep.
“Hierover ben ik met de inspectie in gesprek geweest en ik moedig dit ook zeker aan. De inspectie heeft de afgelopen maanden ongeveer 50 keer een corrigerende brief gestuurd naar artsen die ‘evident onjuiste informatie’ gaven over het coronavirus of vaccinaties aan hun patiënten of via social media,” aldus De Jonge.
“Ook schreef de inspectie zo’n 10 keer dat een sanctie – zelfs via het tuchtrecht – kan volgen als de arts zou doorgaan met het verspreiden van zulke onjuiste informatie,” voegde hij toe.
Nog meer mogelijkheden
En nu komt het: “Op korte termijn wordt bekeken of er nog meer mogelijkheden zijn voor de inspectie om in crisistijd op te treden tegen artsen die desinformatie verspreiden.”
Van Veen laat ondertussen weten dat ze veel bemoedigende reacties van (huis)artsen krijgt. “En ook het Artsen Collectief, waar ik zelf bij ben aangesloten, staat achter me. Ik voel me dus zeker niet alleen en hou hoop en goede moed,” twittert de huisarts.
Iemand van de Inspectie Volksgezondheid aan de lijn. Ik kan de #melding toegestuurd krijgen, wel op onderdelen zwartgelakt. Evenals de melders, want hun identiteit wordt wel beschermd. Die van artsen hoeft niet beschermd te worden. Wederhoor is ook niet nodig.#CoronaMaatregelen
— Els van Veen (@veen_els) October 11, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoogleraar: “Schaduwelite beschermt de banken. Word boos!”
Verkiezingen 2025: ‘Vergeet niet wie dit land in de problemen heeft gebracht de afgelopen 20 jaar’
Ron Paul over coronapaniek: ‘Het echte gevaar schuilt in de overheid’
Geen bewijs dat door mens gemaakte CO2 schuld heeft aan opwarming van de aarde. Dit is hoe de politiek correcte dictatuur het debat lamlegt
4000 sterfgevallen in Europa na ‘coronavaccins’: Nederland één van de koplopers
Patronen van Bedrog XXL: Op het wereldtoneel danst de schaduw van de macht
Wat de ‘vervallen en verrotte’ Iran-deal en Macrons vrouw te maken hebben met de Rothschilds
Uitvinder mRNA-vaccintechniek van LinkedIn gegooid: ‘Censuur in coronatijd’
‘Wereld eindigt volgende maand niet’