Wopke Hoekstra, die een week geleden werd benoemd tot klimaatman van de Europese Commissie, heeft gezegd dat de wereld moet afspreken om afscheid te nemen van fossiele brandstoffen.
De nieuwe Europese ‘klimaatgezant’ wil helemaal van fossiele brandstoffen af. “Dat is waar ik naar zal streven. Punt.”
Dat wordt wel een hele opgave. “Maar we kunnen niet anders. Als we niet genoeg doen, kookt de planeet over,” beweert Hoekstra.
Onmogelijk
De voormalig CDA-minister krijgt veel kritiek. Zo wijst bioloog Richard Steenvoorden er bijvoorbeeld op dat het onmogelijk is dat de planeet ‘over kan koken’. “De aarde komt pas net uit een ijstijd. De gemiddelde temperatuur op aarde is zo’n 15 graden Celsius. Dat is relatief erg koud als je kijkt naar welke temperaturen de aarde heeft gekend,” aldus Steenvoorden.
“Totale onzin,” zegt auteur en spreker Hans van Tellingen over de uitspraken van Hoekstra. “We klimmen namelijk net (geologisch gezien) uit een zware en lange ijstijd de laatste 10.000 jaar. De aarde kan nog veel warmer worden, is dat ook vaak geweest en de kans is groot dat dat weer gaat gebeuren. De mens heeft daar weinig significante invloed op.”
Rasopportunist
Oud-politicus en bestuurder Geert Dales merkt op: “Principeloze rasopportunist op jacht naar goedbetaalde baantjes gooit zijn laatste restje geloofwaardigheid in de brandende biomassa. Hij blijkt nog schaamtelozer dan we al wisten.”
“Opportunisme heeft weer een nieuw gezicht,” vult Jan Roos aan.
Een grote scam
Econoom en oud-Europarlementariër Auke Zijlstra wil graag weten of de Commissaris Klimaat zelf volledig fossielvrij gaat.
“Hoekstra laat zien dat het hele klimaatbeleid een grote scam is. Een klein jaar geleden was hij nog voor minder strenge maatregelen en leek hij zelfs het kabinet te laten klappen. Dit is wat geld met een mens kan doen. Wees geen Hoekstra!” aldus docent Janieck.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bilderberggroep deze week in het geheim bijeen. Hoe zit het nu met de Nieuwe Wereldorde?
Nederlandse ziekenhuizen maakten miljoenenwinsten in coronajaar 2020, liefst 20 miljoen bij Isala
Aangifte tegen vice-president Raad van State: ‘heeft zijn positie misbruikt om zich te mengen in lopende rechtszaak’
Censuur: Wat u niet mag weten over uw gezondheid
Bilderberg, banken, Trilaterale Commissie, ik haat ze allemaal. Nick Cannon ontmaskert in deze video de elite
Trump: ‘Ik heb de presidentsverkiezingen gewonnen!’
‘Transactieoverzicht’ Jaap van Dissel maakt tongen los: echt of vervalsing?
Kurkuma zit bomvol geneeskrachtige stoffen. Met deze slopende ziekten gaat de specerij de strijd aan
Kristen werkte 9 jaar bij de luchtmacht en doet nu een boekje open over vliegtuigsporen: ‘Het is verschrikkelijk’