In Nispen wordt gewerkt aan de ontwikkeling van een nieuwe commandokazerne, die twee keer zo groot is als het dorp zelf. Bewoners reageren bezorgd. Boeren moeten wijken. Prijskaartje: tussen de 250 miljoen en 1 miljard euro.
Een terrein van 86 hectare bij Nispen moet de nieuwe, moderne thuisbasis worden van het Korps Commandotroepen.
Er moet onder meer een hypermodern schiethuis komen en ook werd de wens uitgesproken voor een speciale snipertoren, een oefenplek voor scherpschutters, maar dat plan staat op losse schroeven.
Boeren worden uitgekocht
De grond is nu nog eigendom van vier boeren. Die moeten worden uitgekocht. Van een vijfde boer moet ook grond gekocht worden.
Eén van de boeren, die anoniem wil blijven, kreeg vorig jaar plots telefoon van Defensie: ze wilden hem dringend spreken. Toen hij vroeg waarover het zou gaan, zeiden ze dat hij dat de volgende dag wel zou horen. De dag erna stonden twee mannen op het erf die hem droog meedeelden dat hij zijn bedrijf aan niemand anders mag verkopen dan aan Defensie.
Corrupte boel
“Hebben wij dan niets meer te zeggen, nadat we dit allemaal hebben opgebouwd?” vroeg de boer, wiens overgrootvader het landbouwbedrijf in 1900 startte, zich furieus af. “Ik vind het allemaal één corrupte boel, waarbij de politiek en het gerecht zich duidelijk geen zorgen maken om hardwerkende mensen,” zei hij tegen de Vlaamse media.
“Boeren eruit. Azc’s, kazernes en militaire oefenterreinen erin,” merkt journalist Eric van de Beek op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Werden de Britten tijdens WOI gered door engelen?
Criminele ING-bankiers horen in de gevangenis. Kamerlid legt vinger op de zere plek
Honderden onverklaarbare bouwwerken ontdekt in Saoedi-Arabië. Wat was het doel hiervan?
Lennie legt de wereld in 6 minuten uit: ‘We leven in een wereld van schurken’
Kijk: FVD vraagt om onderbouwing nadat CDA-Kamerlid Vedder beweert dat wereld ’ten onder zal gaan’ aan klimaatverandering
Deze arts heeft 20.000 coronapatiënten succesvol behandeld met hydroxychloroquine
Schokkend document over heksenjacht op kritische arts: ‘We leven in duistere tijden’
Kerstboodschap Beatrix maakt veel los
Telomeren: Het geheim van een langer leven