D66-partijleider Rob Jetten wil dat Nederland de NAVO-norm ophoogt naar minstens 3 procent. Dat zei hij zaterdag in zijn Europa-speech in Amsterdam. D66 wil dit betalen door het gedeeltelijk schrappen van de voorgenomen verlaging van het eigen risico en een hogere belasting voor rijken.
De NAVO-norm met 1 procent verhogen, betekent dat Nederland jaarlijks ruim 10 miljard euro extra kwijt is aan Defensie.
Emigreren
Jetten wil daarnaast dat Nederland minder afhankelijk is van de Amerikanen en pleit daarom voor het opzetten van een Europees leger. “Om zélf te kunnen verdedigen wat bij ons hoort.”
De oproep van de D66-leider oogst veel kritiek. “Laten we allemaal dankbaar zijn dat D66 met Rob Jetten op dit moment geen invloed heeft. Als deze man ooit aan de macht komt, zou ik serieus moeten overwegen om met mijn gezin te emigreren,” zegt auteur en docent Fred van ’t Ent.
Uiterst zorgwekkend
Dit soort uitspraken zijn niet alleen uiterst zorgwekkend, maar ook slecht geïnformeerd, aldus Van ’t Ent. “Elke euro die naar defensie gaat, zal eerder conflicten uitlokken dan oplossen. Het is essentieel dat alle partijen weigeren hieraan mee te werken. Geen extra budget. Helemaal niets. Nul.”
Voormalig woordvoerder van de politie Klaas Wilting wijst erop dat Jetten in de kabinetten zat die het leger hebben uitgekleed. “Toch makkelijk om vanuit een kleinere D66 te roeptoeteren.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





DDoS-aanval legt Viruswaarheid & Vrij en Sociaal Nederland plat: ‘Dit gaat echt helemaal mis’
Autisme kan worden behandeld met stofje uit broccoli
Aangifte tegen ex-minister Grapperhaus: ‘Gaf opdracht om in alle gevallen geweld te gebruiken tegen coronademonstranten’
Wordt het moeras gedempt? Dit is waarom de val van het Huis van Clinton een domino-effect kan hebben
Oud-parlementslid: ‘Ik vrees dat het erger wordt dan de Holocaust’
De Jonge bestelde ‘voor 465.341.000 euro’ aan coronavaccins: ‘Lekker cashen voor Big Farma’
Koffie op het werk
Vaticaan pleit voor ‘mondiale orde en centrale wereldbank’
Rutte en De Jonge ‘hielden crisis liever in stand voor politiek gewin’