D66 wil grondeigenaren in de polders Rijnenburg en Reijerscop tussen De Meern en Nieuwegein dwingen om windmolens op hun terrein te plaatsen, via de zogeheten gedoogplicht. Zelf willen de eigenaren woningen bouwen om iets te doen aan de woningnood.
Als het aan D66 ligt gaan de grondeigenaren de polders volbouwen met windmolens en zonnevelden.
Donderdagavond vergaderde een commissie van de Utrechtse gemeenteraad over het voorstel.
Gedoogplicht in Flevoland
D66 wil wel bouwen, maar wil tegelijkertijd GroenLinks steunen, dat denkt dat een paar windmolens ‘een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan het bestrijden van de klimaatcrisis’.
Onlangs werd de gedoogplicht door de Raad van State (van D66’er Thom de Graaf) opgelegd in Flevoland, waar grondeigenaren ook fel tegen windmolens zijn.
Op internet wordt verontwaardigd gereageerd op het voorstel van D66.
Helemaal gek geworden
“Regelmatig noem ik GroenLinks en D66 de twee grootste gevaren voor ons land en onze democratie. En elke dag komen er weer zaken op mijn pad, die dit standpunt bevestigen. Hoe liberaal kun je zijn!” schreef Chris van den Bos.
“Deze anti-democraten zijn helemaal gek geworden,” twitterde Realistisch Nieuws.
Statenlid René Dercksen voegde toe: “Als er dan echt niemand zich geroepen voelt om een dokter voor deze lieden te bellen, moet ik het dan maar weer doen?”
Communisten
“De communisten onteigenden grond. D66 eist grond op voor de agenda van de klimaathysterie,” stelde Joost Niemoller.
Tot slot schreef Maurice Bakker: “De D in D66 is ver te zoeken, eerder Feodaal ‘66.”
[RTV Utrecht, AD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Piloot Alitalia zag ‘groene halo boven Rome’ (video)
De radioactieve oorlog van Poppy Bush tegen Irak. Dit is bijna niet te bevatten
Zo zijn het RIVM en vaccinontwikkelaar Intravacc gekoppeld aan het World Economic Forum
Terwijl iedereen zich druk maakt over FVD zitten er echte neonazi’s bij de VVD: ‘Waar is de ophef?’
Records voor koudste januaridagen gebroken in Australië. Waarom schrijven de grote media hier niet over?
Priester overlijdt plotseling na test coronavaccin Moderna
Hoe Rockefeller de nazi-oorlogsmachine van Hitler voedde
VIDEO: Bultrug bezorgt vissers de ervaring van hun leven
Rutte maakt zich niet populair: ‘U wilt gewoon escaleren’