Op de uiterst beperkte website van de Bilderbergconferentie stond ook voor de bijeenkomst dit jaar weer een ‘agenda’, dit keer van 11 gespreksonderwerpen. De bijeenkomst werd dit jaar gehouden in het Zweedse Stockholm.
Eén van de agendapunten bracht op sociale media de nodige commotie teweeg: het elfde en laatste onderwerp was ‘depopulatie en migratie’.
De Andere Krant vroeg de communicatie-afdeling van Bilderberg Meetings per e-mail (de Bilderbergers hebben geen telefoon) wat werd bedoeld met de term depopulatie.
Het antwoord van een anonieme (!) perswoordvoerder: ‘Wij praten niet met derden over de redenen waarom onderwerpen worden geselecteerd. We geven ook geen verklaring of definitie van individuele onderwerpen. Wij kunnen u slechts aanraden het woordenboek te raadplegen of andere betrouwbare bronnen als u wilt weten wat een woord betekent’.
Ollongren
Voormalig minister Kajsa Ollongren (D66), was aanwezig namens Chatham House, ook bekend als de Royal Institute of International Affairs, de Londense denktank die sinds 1920 het Britse imperialisme in de wereld ondersteunt.
Pieter Parlevliet confronteerde D66-Kamerlid Jan Paternotte met het feit dat Ollongren op de Bilderbergconferentie was en dat het dit jaar over depopulation ging, ‘dat men minder mensen wil hebben op de wereld’. “Wat vindt u daarvan?”
“Waarom zouden ze dat willen?” vroeg Paternotte verbaasd. “Het is nu wel gaande natuurlijk. Het levert problemen op dat er steeds minder kinderen geboren worden. Misschien dat ze het daar over hebben gehad.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Fleur Agema roept zorgminister Kuipers tot de orde: ‘Hou op met dit soort onware dooddoeners!’
De politie is uitvoerder van Sustainable Development Goals en gekoppeld aan het World Economic Forum
‘Als het nog even zo doorgaat, dan gaan die communisten in Den Haag ons compleet onteigenen’
Onderzoek naar één van de grootste mysteries uit Russische geschiedenis heropend. Wat gebeurde er in de Djatlovpas?
Kijk: Ongenaakbare Van Houwelingen zet Rutte volledig klem
Zwitserse overheid erkent homeopathie als medische behandeling
Geopenbaarde e-mail van NCTV aan RIVM over vaccinatiebereidheid doet stof opwaaien: ‘Dit is zo misselijkmakend’
Daar komen de genetisch aangepaste muggen van Bill Gates: ‘crimineel experiment’
Vertegenwoordiger vaccinmaker Merck: “Ik zou mijn kinderen nooit laten vaccineren”