Dubai kampte dinsdag met hevige regenval. Het gevolg is dat het vliegverkeer ernstig ontregeld is. Vluchten moeten worden geschrapt of omgeleid. De stortregens hebben aan zeker één persoon het leven gekost.
In de Verenigde Arabische Emiraten viel in minder dan 24 uur tijd 254 millimeter regen, het meeste sinds het begin van de metingen in 1949.
De zware regenval, die in het woestijnland heeft geleid tot overstromingen, is deels het gevolg van cloud seeding oftewel regen maken met chemische stoffen, bericht Bloomberg. De Verenigde Arabische Emiraten begonnen hier in 2002 mee.
It’s non-negotiable that cloud seeding is NOT a conspiracy theory, but it’s also incredibly foolish and dangerous.
This is Dubai today, insane weather patterns artificially caused by this controversial practice.
Our government in Britain has used this same technology before and… pic.twitter.com/sDEE95LaVf
— Lewis Brackpool (@Lewis_Brackpool) April 16, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Zeven missies
Het nationale meteorologische centrum liet maandag en dinsdag vliegtuigen opstijgen waarmee regen kan worden gemaakt, zei meteoroloog Ahmed Habib. De vliegtuigen hebben de afgelopen twee dagen zeven missies uitgevoerd.
Bij deze techniek worden chemicaliën en piepkleine deeltjes in de atmosfeer gesproeid om meer regen uit de wolken te halen.
Mensen plaatsten op sociale media beelden van de stortregens. In sommige filmpjes is te zien hoe auto’s worden meegesleurd en plafonds van winkels instorten. In een aantal gebouwen viel de stroom uit.
So the apocalyptic weather in Dubai today was caused by cloud-seeding eg. geo-engineering.
Yet ANOTHER ‘Conspiracy theory’ becomes FACT! pic.twitter.com/q3pLC7NPYf
— UNN (@UnityNewsNet) April 16, 2024
Complottheorie
“Was dit tot een week geleden geen complottheorie?” vraagt internetpersoonlijkheid en onderzoeker Zoe Harcombe.
Journalist Lewis Brackpool haakt hierop in: “Cloud seeding is geen complottheorie, maar ook ongelooflijk dom en gevaarlijk.”
Hij wijst erop dat dezelfde technologie in Groot-Brittannië in 1952 de overstromingsramp in Lynmouth heeft veroorzaakt en vindt dat geo-engineering verboden moet worden.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Twee 13-jarige kinderen ‘gestorven door mondkapje’: ‘Dit is moord’
Amerikaanse helikopters pikten IS-leiders op in Syrische stad. Ooggetuigen vertellen wat ze hebben gezien
De ’transitie landelijk gebied’ is een omschakeling naar een oorlogseconomie
Oud-parlementslid zegt wat geen enkele andere politicus durft te zeggen: ‘Ze hebben 90 procent niet meer nodig’
‘Buitenaardse megastructuur’ nog mysterieuzer dan gedacht
Maan mogelijk bezaaid met organismen en technologie van buiten ons zonnestelsel. Harvard-astronoom waagt zich aan opmerkelijke theorie
Leven op Ceres? Mysterieuze veranderingen heldere stippen doen astronomen versteld staan
Boeren noemen het ‘vergif’ en ‘dierenmishandeling’, maar Deense minister van Landbouw weigert te stoppen met Bovaer
Liet J.P. Morgan de Titanic met opzet zinken?