De meeste mensen zijn gek op snoep. Maar hoe wordt snoep eigenlijk gemaakt? Een video voor het VRT-programma ‘Over Eten’ gemaakt door Alina Kneepens werpt een licht op het confronterende productieproces van gummibeertjes.
Het is geen geheim meer dat gummibeertjes worden gemaakt van gelatine, het hoofdbestanddeel van heel veel snoepgoed. Gelatine wordt gemaakt van de huid en botten van dieren. De snoepjes bestaan verder vooral uit water, suiker, kleurstoffen en smaakstoffen.
Of de gedetailleerde beelden van het productieproces de liefhebbers ervan zullen weerhouden ooit nog te snoepen is niet zeker, maar wel zal de korte documentaire even de maag doen omdraaien.
Het filmpje werd onlangs opgepikt door een aantal dierenrechtenorganisaties, waardoor het nu viraal gaat. In korte tijd bekeken vele miljoenen mensen de video.
Nadat een Israëlische dierenrechtenorganisatie het filmpje op haar Facebookpagina plaatste, werd het opgemerkt door verschillende nieuwssites.
[VRT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Syrische president Assad: “Gifgasaanval 100 procent verzonnen”
Premier Schoof: kabinet keurt aard van protesten tegen de komst van azc’s af
Statisticus dient Wob-verzoek in bij Hugo’s ministerie over PCR-test, krijgt na 9 maanden bizar antwoord
Ziek van je mobiele telefoon (video)
Elitaire hypocriet George Soros maakt zich belachelijk in Davos. In deze analyse wordt hij vakkundig gefileerd
Amerikaanse leger sluit deal met UFO-groep om buitenaardse technologie te bestuderen. Is dit het ultieme bewijs?
Twitteractie: nieuwe partijen eisen deelname groot politiek debat
Clingendael, De Balie, Bellingcat en Poynter: hier stuurt George Soros zijn geld naartoe
Je mobieltje gebruiken kan kanker veroorzaken. Deze rechtbank toont het verband aan