Als een prik onverwachte bijwerkingen veroorzaakt, betaalt Nederland mee aan eventuele schadeclaims. EU-landen en farmaceuten hebben dat met elkaar afgesproken, schrijft het AD. Volgens minister De Jonge komt er een financiële compensatie bij claims die bijvoorbeeld te maken hebben met een verborgen gebrek van een prik.
GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet vindt dat farmaceuten er te makkelijk mee weg komen. “Hun bedrijfsmodellen zijn volledig ingericht op winst. Waarom moeten overheden dan bijdragen aan eventuele schadeclaims?” Ze eist opheldering van De Jonge.
In 2018 trok staatssecretaris Blokhuis van Volksgezondheid miljoenen uit voor schadevergoedingen aan mensen die ernstig ziek waren geworden nadat ze een vaccin tegen de Mexicaanse griep hadden gekregen.
Oud-huisarts en epidemioloog Dick Bijl hekelt het verbloemende taalgebruik dat de communicatieadviseurs bezigen. Een ‘verborgen gebrek met een vaccin’ betekent dat het vaccin eenvoudigweg niet goed en te kort onderzocht is,” schrijft hij in een bijdrage op LinkedIn.
Is het de Nederlanders nu nog niet duidelijk dat onze ‘Hugo’ zich aan belangenverstrengeling schuldig maakt?
“Tijdens de vorige ‘pandemie’ in 2009-2010 waren er ook ‘verborgen gebreken’ met het pandemische influenzavaccin. Die werden door fabrikant GSK niet gedeeld met het publiek, wel met het Europees medicijnbureau EMA, maar die deed er eenvoudigweg niets mee,” voegt hij toe.
“Is het de Nederlanders nu nog niet duidelijk dat onze ‘Hugo’ zich aan belangenverstrengeling schuldig maakt en dat wij allen gewoon meebetalen aan eventuele wanprestaties van een farmaceut? Schande! Weg met die vent!” reageert Jan Kwint.
Hugo de Jonge geeft toe dat het Vaccin, door de verkorte Testtermijn, onverwachte bijwerkingen kan veroorzaken. De Europese Commissie heeft hierop al geanticipeerd.
U betaalt zelf mee aan de Compensatieregeling niet de Farmaceut die het Vaccin produceerde.
Bent u er nog? https://t.co/Qt9GFBT5iB pic.twitter.com/L5yn0saTGj
— Bastian namuH (@BastiannamuH) October 10, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ontdek hier hoeveel suikerklontjes er in jouw favoriete tussendoortjes zitten
Baudet overhandigt zijn boek aan minister De Jonge, luister naar wat hij zegt
Sneer naar Marion Koopmans: ‘Wat doen we met zulke zeer schadelijke virologen?’
Operatie Denver, Elenin, NASA en Desinformatie
Van Dissel zegt dat ivermectine niet geschikt is tegen corona. Deze studie komt tot een totaal andere conclusie
Oud-Ajacied Bryan Roy: ‘Oekraïne is een stronghold van nazi’s, goed dat dit allemaal gebeurt’
World Economic Forum opent Global Government-centrum in Oekraïne
Journalist waarschuwt voor propaganda over ‘ongekend snelle opmars’ Oekraïense leger
WHO wil dat overheden kunstmatige intelligentie inzetten om ‘desinformatie’ over vaccins te monitoren en tegen te gaan