Twee anticorruptie-instanties in Oekraïne hebben een complot aan het licht gebracht waarbij onder meer een parlementslid betrokken was. Er is geld verduisterd voor de aankoop van drones en ander militair materieel.
De instanties maakten de namen van de betrokkenen niet bekend. Oekraïense media schrijven dat een partijgenoot van president Zelensky betrokken is bij de corruptie.
De timing is opvallend. Zelensky loodste vorige maand een wet door het parlement die de onafhankelijkheid van de twee instanties beperkte. Na felle protesten in Oekraïne herstelde hij dat met een nieuwe wet. Nu prijst hij het rapport.
Daar gaan dan onze belastingcenten
Onze kleine grote held die al een aantal jaren wereldwijd met applaus en omhelzingen wordt ontvangen had vorige maand nog geprobeerd om twee onafhankelijke waakhonden aan de riem te leggen, merkt psycholoog en auteur Huibrecht Boluijt op.
“De Oekraïense grootheid krabbelde terug, schreef even een nieuw wetje en oepsky, daar komt iets van een aap uit de mouwsky. Parlementslid. Corruptie. Partijgenoot. Geen namen. Maar hoe geweldig dat de gelauwerde nu het rapport wel prijst. Een groot staatshoofd,” zegt Boluijt sarcastisch.
“Daar gaan dan onze belastingcenten. Met dank aan onze minister van Defensie Brekelmans die een half miljoen naar Kiev stuurde voor de productie van drones om te gebruiken in de oorlog tegen Rusland,” reageert journalist Eric van de Beek.
Oud-Statenlid Eelco van Hoecke voegt toe: “Joh! Hoe kan dat nou in de voorbeelddemocratie van Ruben Brekelmans?”
Tweelingbroer
Eerder werd bekend dat Joost Tuinman, de tweelingbroer van staatssecretaris Gijs Tuinman (BBB), is overgestapt van Defensie naar een commercieel bedrijf dat drones maakt. Saillant detail: de staatssecretaris had vlak daarvoor aangekondigd dat Defensie voor miljoenen euro’s aan drones gaat kopen.
Een hooggeplaatste bron binnen de legerleiding sprak van ‘een gevoel van ongemak’ en noemde het ‘een kwetsbaarheid’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wilde dolfijnen delen cadeautjes uit aan mensen
Kabinet-Jetten I wordt Rutte VI, maar dan nog erger voor ons: Lidewij de Vos somt het perfect op
Game over? Zet Oostenrijks grondwettelijk hof de regering schaakmat?
Wanneer gebruik ik valdemping onder kunstgras?
ESP – 4 Ongelooflijke voordelen van buitenzintuiglijk waarnemen
Trump noemt Epstein-files een HOAX, tot grote woede van zijn aanhangers
Wanneer gaan de eedafleggers of kroonvertegenwoordigers het hier eens over hebben?
Opnieuw loopt een global warming-expeditie vast in het ijs. Wanneer gaat er een lampje branden?
De vliegende heilige: Gevallen van levitatie waar velen getuige van zijn geweest