De invloedrijke Italiaanse familie De’ Medici kan worden gezien als de grondlegger van het huidige internationale bankwezen. Hun invloed was groot. Zo is het familiewapen vaker afgebeeld op de muren in Florence dan het stadswapen.
Grondlegger van het bankiershuis van de familie was Giovanni di Bicci de’ Medici (1360-1429). Hij kreeg in 1410 de opdracht van de paus om diens vermogen te beheren. Zijn zoon, Cosimo de’ Medici, zorgde ervoor dat de bank van de familie enorm groeide. Er kwamen filialen in onder meer Milaan, Pisa, Venetië en zelfs in Avignon, Brugge en Londen.
Het huis De’ Medici heeft veel bekende namen voortgebracht. Zo werden drie leden paus (Leo X, Clemens VII en Leo XI) en twee werden koningin van Frankrijk (Catharina en Maria). Bovendien bracht de familie verschillende koningen, hertogen en meer dan 50 kardinalen voort.
Catharina de’ Medici bracht veel teweeg tijdens haar bewind. Zij had namelijk opdracht gegeven voor de Bartholomeusnacht, een nacht waarin een massale moordpartij tegen Franse Hugenoten plaatsvond in Parijs.
De’ Medici’s vergaarden met bankieren ongelooflijke rijkdommen. Deze familie had macht die verder ging dan de politiek. De Medici’s hadden een goed ontwikkeld gevoel voor kunst en wetenschap: de prachtige musea in Florence, de Uffizi en het Palazzo Pitti (foto), hangen vol met hun bezittingen. De’ Medici’s hadden drie eeuwen lang alle macht in handen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Thom de Graaf vertrekt voortijdig als vice-president van de Raad van State, zomaar opeens. Wat zit hier achter?
Verontrustend: Onder Kennedy gaan de gruwelijke experimenten met honden gewoon door
Met een halo drive kun je ruimteschepen ter grootte van een planeet aandrijven. Deze astronoom legt uit hoe het werkt
Cannabis ook legaal in Marokko?
VIDEO: Mysterieuze geboorte doet vrouw vermoeden dat ze een hybride is
‘Aarde Twee’: Levensvatbare planeet ontdekt bij buurster van de zon
Frank Lammers is boos: ‘Mensen van het OMT en de regering, dit gaat te ver’
Waarom heeft Washington de NAVO na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie niet opgeheven?
Johan Derksen over rapport van professor Meester: ‘Dat hele stikstofgedoe is nergens op gebaseerd’