De invloedrijke Italiaanse familie De’ Medici kan worden gezien als de grondlegger van het huidige internationale bankwezen. Hun invloed was groot. Zo is het familiewapen vaker afgebeeld op de muren in Florence dan het stadswapen.
Grondlegger van het bankiershuis van de familie was Giovanni di Bicci de’ Medici (1360-1429). Hij kreeg in 1410 de opdracht van de paus om diens vermogen te beheren. Zijn zoon, Cosimo de’ Medici, zorgde ervoor dat de bank van de familie enorm groeide. Er kwamen filialen in onder meer Milaan, Pisa, Venetië en zelfs in Avignon, Brugge en Londen.
Het huis De’ Medici heeft veel bekende namen voortgebracht. Zo werden drie leden paus (Leo X, Clemens VII en Leo XI) en twee werden koningin van Frankrijk (Catharina en Maria). Bovendien bracht de familie verschillende koningen, hertogen en meer dan 50 kardinalen voort.
Catharina de’ Medici bracht veel teweeg tijdens haar bewind. Zij had namelijk opdracht gegeven voor de Bartholomeusnacht, een nacht waarin een massale moordpartij tegen Franse Hugenoten plaatsvond in Parijs.
De’ Medici’s vergaarden met bankieren ongelooflijke rijkdommen. Deze familie had macht die verder ging dan de politiek. De Medici’s hadden een goed ontwikkeld gevoel voor kunst en wetenschap: de prachtige musea in Florence, de Uffizi en het Palazzo Pitti (foto), hangen vol met hun bezittingen. De’ Medici’s hadden drie eeuwen lang alle macht in handen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Alarmerende transformatie’: Dit zijn de radicale ambities van het gemeentebestuur van Zutphen
Afrikaanse plant maakt veelgebruikte pijnstiller
Hoe vind je de volgende succesvolle cryptomunt?
RIVM moet van de rechter modellen, aannames en data openbaar maken: ‘We komen er wel’
New York herdenkt 9/11: Het complot achter de vallende torens
Anti-Assadpropaganda ontsluierd: ‘Uitgehongerd Syrisch meisje’ komt uit Libanon en is gezond
Experimenteel hypersonisch vliegtuig spoorloos
Nieuwe Actie Extinction Rebellion zet kwaad bloed: ‘Dit doen criminelen’
Harari: je hoeft helemaal geen chip in het brein van mensen te implanteren om ze te manipuleren