In IJsland zijn drie mensen overleden nadat zij het coronavaccin hadden gekregen, zo heeft directeur van het IJslandse geneesmiddelenbureau Runa Hauksdottir Hvannberg bevestigd tegenover website mbl.is. Ze benadrukte dat er ‘geen bewijs is voor een oorzakelijk verband tussen de sterfgevallen en de vaccinaties’. “De mensen die zijn gestorven waren chronisch ziek en op leeftijd.”
In IJsland zijn inmiddels zo’n 1000 zorgmedewerkers gevaccineerd tegen corona. Geen van hen zou ernstige bijwerkingen hebben gekregen. “We moeten beseffen dat tijdens de eerste vaccinatieronde de ziekste en oudste mensen worden ingeënt. Dit zijn zeer oude mensen met onderliggende ziektes,” zei Runa.
Onderzocht als mogelijke bijwerking
“We hebben ongeveer 1000 gezondheidswerkers ingeënt en geen van hen heeft na de vaccinatie ernstige bijwerkingen gemeld. Alleen pijn op de injectieplaats of iets dergelijks,” voegde ze toe. Runa zei dat de sterfgevallen wel zullen worden onderzocht als mogelijke bijwerking van het vaccin.
Ze zei verder dat het IJslandse geneesmiddelenbureau zich momenteel eigenlijk alleen maar bezighoudt met het coronavirus. Alle andere activiteiten zijn naar de achtergrond verschoven. Dit staat zelfs vermeld op de website van het bureau.
[mbl.is]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Mini-zonnestelsel komt ons zonnestelsel binnen’
Chirurg linkt covidvaccins aan wereldwijde epidemie van ‘schrikbarend agressieve’ kankers
In Duitsland is de beer los, maar minister Kuipers slaapt lekker door
‘Pardon?’ D66 stelt voor dat Nederland ‘desnoods zelf’ Rusland gaat beschieten
Braziliaanse president Michel Temer verlaat officiële residentie wegens geesten
Beelden: Boze boeren bezetten Parijs met groot aantal trekkers
Extra veel vallende sterren de komende nachten dankzij zeldzaam fenomeen
Facebook is een gevaar voor de samenleving en programmeert mensen. Deze ex-topman roept op te stoppen
Alleen na vaccin toegang tot winkels? ‘Ben ik nou de enige die dit doodeng vindt?’