Het is een vraag die al vaak is gesteld: leven we in een simulatie? De Zweedse filosoof Nick Bostrom van de Oxford-universiteit houdt serieus rekening met deze mogelijkheid.
Hij zei onlangs in de podcast van Joe Rogan dat er niet heel veel nodig is om de wereld waarin we leven te simuleren.
Je hoeft alleen datgene te simuleren wat een mens kan waarnemen, aldus Bostrom.
Irrelevant
In ons geval: een brein, dat je helpt om dingen waar te nemen, stoelen, tafels, muren, bomen, enzovoorts, enzovoorts.
Wat er bijvoorbeeld gebeurt in een tafel is volstrekt irrelevant. “Je kunt niet weten of er daadwerkelijk atomen in zitten,” zegt de filosoof.
Zo worden ook veel moderne computergames ontworpen: je simuleert alleen dat deel van de virtuele wereld waar het personage in de buurt is.
Buiten
Wij mensen beschikken nu niet over de mogelijkheid om zelf een simulatie van de wereld om ons heen te maken, maar theoretisch gezien is het wel mogelijk, stelt Bostrom.
Als we daadwerkelijk in een simulatie leven, dan zijn er veel meer gesimuleerde werkelijkheden dan echte werkelijkheden, voegt hij toe.
Je vraagt je dan misschien af wat er buiten deze simulatie is. Daar kunnen we ons waarschijnlijk niet echt goed een voorstelling van maken, klinkt het.
Bekijk het filmpje hieronder:






Kijken: Jinek barst in lachen uit na verkapte doodswens aan het adres van Thierry Baudet
Onderwijsassistent waarschuwt leerlingen voor gevaren prik, wordt ontslagen, vangt bot bij ‘vooringenomen’ rechter
Mensen keren zich tot alternatieve nieuwsbronnen terwijl kranten strijden om lezers
‘Demagoog’ Rutte wil vaart achter coronapas: ‘hoe Europa verwordt tot monster dat eigen kinderen opeet’
Ik heb geheime beelden van Nibiru gezien. Komt Planeet X eraan?
FVD haalt fel uit naar Marc Van Ranst: ‘Waarom krijgt die manipulatieve paniekzaaier nog een podium?’
5 rake tips om zelfkritiek te wissen en je veel beter te voelen over jezelf
‘Klimaatdrammer’ Rob Jetten vertelt u dat u niet meer mag vliegen en laat zelf 300 man overvliegen voor zijn ‘bruiloft’
Zwaarste sneeuwval Nieuw-Zeeland in 40 jaar