
Het democratische systeem is crimineel en onmenselijk. Dat schreef Ruman Haddad in een column voor de Jordaanse krant Al-Rai.
Hij stelde dat vooral democratische landen verantwoordelijk zijn voor oorlogsmisdaden en het doden van onschuldigen.
De Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië zijn betrokken geweest bij dodelijke oorlogen waarbij onder meer atoombommen zijn ingezet.
Geen enkele westerse leider hoefde zich hier voor te verantwoorden, aldus Haddad.
Geprezen als held
Dat terwijl nazi-officieren die de Tweede Wereldoorlog hebben overleefd, werden vervolgd wegens oorlogsmisdaden na ‘overdreven’ beweringen van de Joden, schreef de columnist.
Enerzijds wordt Hitler gezien als oorlogscrimineel en een vijand van de mensheid, terwijl president Truman, die atoombommen op Hiroshima en Nagasaki liet gooien, wordt geprezen als held en beschermer van de vrije wereld en democratie, merkte hij op.
Hoewel de atoombommen leidden tot de dood van honderdduizenden burgers – vrouwen, ouderen en kinderen – werd hij hier nooit verantwoordelijk voor gehouden, klonk het.
Amerika was ook betrokken bij de Koreaanse oorlog en de Vietnamoorlog, waarbij verschillende soorten verboden wapens werden gebruikt zoals napalmbommen en chemische wapens.
Meest arrogante democratieën
Amerikaanse presidenten en legerofficieren werden hier nooit verantwoordelijk voor gehouden, stelde Haddad.
Ook hoefde president George W. Bush zich niet te verantwoorden toen na de Irakoorlog was gebleken dat Hoessein toch niet beschikte over massavernietigingswapens.
Ondertussen lag het land al in puin, schreef Haddad.
Groot-Brittannië is volgens hem één van de meest arrogante democratieën ter wereld. Het land deed mee aan de Falklandoorlog tegen Argentinië en de Irakoorlog in 2003.
Margaret Thatcher en Tony Blair hoefden zich niet te verantwoorden.
Voorbeelden te over
“Laten we niet vergeten dat deze grootse democratie zo veel landen veroverde dat het ook wel ‘het rijk waar de zon nooit ondergaat’ werd genoemd,” zei Haddad.
Frankrijk bezette Afrikaanse landen en behandelde de inwoners ervan tot eind jaren zestig op barbaarse wijze.
Franse presidenten en legerofficieren hebben zich hier nooit voor hoeven te verantwoorden.
“Er zijn voorbeelden te over,” besloot Haddad. “Is dit criminele en onmenselijke democratische systeem het beste wat de mensheid heeft voortgebracht? Of kunnen we een rechtvaardiger systeem ontwikkelen, waarin mensen echt ter verantwoording kunnen worden geroepen?”
[MEMRI]
En die atoombommen werden gegooid nadat Japan zich reeds had overgegeven!
Klopt helemaal. Blair hoort trouwens vervolgd te worden als oorlogsmisdadiger.
Democratie bestaat niet… Het is een farce, een broodje aap, een fata morgana… Wie stemt houdt zichzelf voor het lapje…
Democratie is een masker voor oa. geweldadige en perverse dictatuur, pas wanneer de wereldleraar Maitreya weer een gezond systeem op de Aarde zou gaan introduceren(binnenkort?) zouden we ook weer een nieuwe elite kunnen gaan ervaren en die ook veel meer naar de stem van het volk luistert.