Denemarken heeft als eerste land het coronavaccinatieprogramma opgeschort. De gezondheidsautoriteit van het land zegt dat ‘het virus onder controle is’.
Op 1 februari hief Denemarken als eerste EU-land alle coronamaatregelen op. Het land kondigde aan corona niet langer als bedreiging te zien. “We nemen afscheid van beperkingen en verwelkomen het leven zoals we dat vóór corona kenden,” zei premier Mette Frederiksen.
Geen uitnodigingen meer
Medische topadviseurs hadden daarvoor gezegd dat Covid-19 niet meer aangeduid hoeft te worden als een aandoening die de samenleving bedreigt.
Ongeveer 81 procent van de 5,8 miljoen Denen is volledig gevaccineerd, 62 procent is geboosterd. Vanaf 15 mei gaat de overheid geen uitnodigingen meer versturen. De Deense hoofdarts Bolette Soborg zei echter van plan te zijn om het vaccinatieprogramma in de herfst weer te hervatten.
Geen effect
Directeur infectieziektebestrijding Tyra Grove Krause van het SSI, het Deense RIVM, zei eerder dat strenge maatregelen geen effect hebben.
Het land versoepelde in september, ging tijdens de omikrongolf weer deels op slot en liet in februari de teugels weer vieren. In het geval van omikron is het onmogelijk om de verspreiding van besmettingen tegen te houden, zei Grove Krause.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kinderen Arno van Kessel doen emotionele oproep om advocaatkosten te betalen
Britse piloot ziet onbekend object bij Heathrow
VIDEO: Zijn de belangrijkste uitvindingen te danken aan buitenaardsen?
4000 jaar oud bouwwerk met mysterieuze rotskunst gevonden in Israël
Britse regering gaat gevangenen VRIJLATEN om plaats te maken voor anti-immigratiebetogers
Bevindt zich bij deze dam in Engeland een ondergrondse UFO-basis?
Wereldwijde propagandanetwerk gebouwd met steunfonds Amerikaanse ministerie van Financien
Wybren van Haga roept op: zeg je lidmaatschap van natuur- en milieuorganisaties op
Europarlementariër: ‘Koningin Maxima pleit met digitaal geld voor slavernij’