Uit onderzoek van de TU Delft en het RIVM zou zijn gebleken dat bijna driekwart van de Nederlanders het een goed idee vindt om een vaccinatiebewijs in te voeren wanneer iedereen de kans heeft gehad een vaccin tegen corona te halen.
Mensen konden kiezen uit negen opties om de vaccinatiegraad te verhogen, zoals het belonen van gevaccineerden of juist het opleggen van beperkingen aan hen die zich niet laten inenten, bericht de NOS. Een bewijs of certificaat zou mensen die zijn ingeënt meer vrijheden geven. Zij mogen dan bij een uitbraak bijvoorbeeld wel gewoon naar de winkel of reizen met het ov.
“Ben ik nou de enige die dit doodeng vindt?” vraagt hoogleraar en politicus Ewald Engelen op Twitter.
Onderzoeksjournalist Thomas Bollen voegt toe: “Kwalijk hoe de NOS dit soort boodschappen pusht op basis van dubieuze polls. Dit lijkt sowieso op vooringenomen onderzoek. Methodiek: ‘Deelnemers moesten negen keer kiezen tussen twee beleidsopties’. Geen open insteek en dus verkeerde conclusie.” Bollen vindt het bericht van de NOS ‘disinfo’ en ‘nepnieuws’.
Weggestemd
Deze week werd bekend dat iedereen die is ingeënt tegen corona in maart met behulp van DigiD een bewijs kan downloaden via een speciale website. De gegevens komen uit een database waarin wordt bijgehouden wie welk vaccin gekregen heeft.
Ook opmerkelijk is dat de regeringspartijen een motie van PVV-leider Wilders wegstemden die verzoekt dat OMT-leden en bewindspersonen géén belangen hebben in de ontwikkeling van een coronavaccin of coronatest. VVD, CDA, D66 en CU stemden tegen de motie.
Vorige week bleek dat arts-microbioloog Jan Kluytmans, die als lid van het OMT de regering adviseert over het coronabeleid, verdient aan coronatesten. De regeringspartijen vinden dat kennelijk geen probleem en vinden dus ook dat bewindspersonen best belangen mogen hebben in coronavaccins of -testen.
Wat een waanzin!
De motie van #PVV @geertwilderspvv die verzoekt dat #OMT leden en bewindspersonen géén belangen hebben in de ontwikkeling van een #coronavaccin of #coronatest is VERWORPEN!#VVD, #CDA, #D66 & #CU stemden de motie weg!
Hier krijg je toch bedenkingen bij!? ? pic.twitter.com/OEl02lCx65
— ?? Beps ? (@VrouwvdVrijheid) December 18, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: minister van Buitenlandse Zaken reageert als door een wesp gestoken op vraag Van Houwelingen
Crisis Irak: ISIS-rebellen met Amerikaans paspoort en nepfoto’s
Grootste Amerikaanse bank aangeklaagd om grootschalige fraude
Royals promoten les ‘klooien met lichamen’ om kinderen warm te maken voor chipimplantaten
Briesende Baudet: ‘Er voltrekt zich een humanitaire ramp in Nederland dankzij die vaccinaties’
Trump maakt ‘complottheoretici’ onaantastbaar door ze uit te nodigen in het Witte Huis. Worden hun gebeden gehoord?
Sky News verwijderde zojuist deze video over de ‘gitzwarte nacht in Amsterdam’
De Anunnaki waren hier! (video)
Nieuwe peperdure Audi Femke Halsema slurpt meer energie dan 9 huishoudens: ‘Asociaal!’