De Verleiders lieten maandagavond in het programma DWDD een voorproefje zien van hun nieuwe toneelstuk over internet, privacy en datamisbruik.
De acteurs hadden het over belangrijke zaken zoals de gevaarlijke hoeveelheden data die we achterlaten op internet.
In het programma beweerden ze dat de AIVD mensen al aanmerkt als terrorist als ze in een bepaalde wijk wonen en een zak kunstmest kopen.
Veel stof opwaaien
Ook claimden ze dat je smartphone je overal volgt en dat daar geen privacyregelgeving voor is.
De uitzending deed veel stof opwaaien en een reactie van de Deep State liet niet lang op zich wachten.
Zo twitterde minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren dat ze ‘met stijgende verbazing’ heeft geluisterd naar de opmerkingen van de theatermakers over de AIVD.
Met stijgende verbazing geluisterd naar de beweringen van deze acteurs bij #dwdd #factfree. Het werk van de @aivd is geen toneelstuk. De mensen van de Aivd houden Nederland veilig, binnen de grenzen van de wet, met waarborgen voor onze privacy. Kom maar eens kijken, heren. pic.twitter.com/FGjRfZswH1
— Kajsa Ollongren (@KajsaOllongren) January 29, 2019
Op hun pik getrapt
“Het werk van de AIVD is geen toneelstuk. De mensen van de AIVD houden Nederland veilig, binnen de grenzen van de wet, met waarborgen voor onze privacy. Kom maar eens kijken, heren,” zei Ollongren, die onlangs nog een kritisch rapport over de sleepwet bewust achterhield.
George van Houts van De Verleiders weigerde zijn show aan te passen na de ophef. “Ik wil eerst dat mensen komen kijken naar de voorstelling.”
“Dat de mensen die met onze privacy werkzaam zijn, zo op hun pik getrapt zouden zijn, hadden we niet durven hopen,” zei hij tegen BNR.
Pijnpuntje
“We hebben blijkbaar een pijnpuntje te pakken,” klonk het.
Dat er volgens deskundigen allerlei onwaarheden werden verkondigd bij DWDD, klopt volgens hem niets van.
Tech-experts van onder andere de NOS, de spreekbuis van de Deep State, constateerden tijdens het gesprek ‘allerlei onwaarheden over privacy, terwijl presentator Matthijs van Nieuwkerk geen kritische vragen stelde’.
Complottheorieën
Van Nieuwkerk belden dinsdagochtend gelijk met de minister.
Hij erkende ‘te weinig kritische verbazing’ te hebben geuit tijdens het gesprek waarin de acteurs ‘halve waarheden en complottheorieën over privacy in Nederland poneerden’.
[DWDD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hysterie rond muurschildering van de Rothschilds. Dit is waar de elite, de politici en de media echt doodsbang voor zijn
EU-baas Von der Leyen tot de grond toe afgefakkeld: ‘De EU staat voor corruptie en verval’
Rutte heeft lak aan referendum en ondertekent Oekraïneverdrag toch: “Wegstemmen die man!”
Waarom het wondergewas hennep Amerika verovert
Arts trekt van leer tegen ‘arrogante, zelfingenomen’ kabinet: ‘Hier is gewoon sprake van provocatie, uitlokking’
De demonisering van Thierry Baudet is in volle gang. Kijk hoe de linkse deugelite reageerde op zijn verpletterende verkiezingsoverwinning
‘Er zijn 3 reusachtige bedrijven die proberen alle huizen op te kopen’
Ernstige bijwerkingen coronavaccin Pfizer leiden tot onderzoek
Ex-spion Skripal hoogstwaarschijnlijk vergiftigd door CIA. Europarlementariër en partijleider baart opzien