Vrijdag is de deadline voor het aantekenen van bezwaar tegen de door de WHO voorgestelde amendementen op de zogeheten Internationale Gezondheidsrichtlijnen. Als het aan de WHO ligt, worden ze stilzwijgend doorgevoerd, maar wat BVNL betreft niet.
Deze wijzigingen maken volgens de partij van Wybren van Haga inbreuk op de soevereiniteit en autonomie van Nederland als het gaat om de aanpak van gezondheidscrises en ons gezondheidsbeleid in het algemeen.
De WHO is bezig aan een stille machtsgreep. Met de coronacrisis als aftrap beweegt deze ongekozen club van gezondheidsglobalisten ons richting een totalitair regime, dat niets met volksgezondheid, maar alles met macht, geld en belangen te maken heeft, stelt de partij.
Goedkeuringsprocedure voorbereid
Enige tijd geleden ondertekenden 30 Tweede Kamerleden een verzoek aan de minister van Buitenlandse Zaken om een Nederlands voorbehoud te maken op de geplande amendering van de Internationale Gezondheidsrichtlijnen van de WHO, totdat er een parlementaire behandeling over had plaatsgevonden.
De beloofde brief van het kabinet aan de WHO naar aanleiding van het verzoek heeft niemand ooit gezien.
BVNL heeft daarom deze week middels een aangetekende verklaring aan de WHO bezwaar gemaakt tegen de amendering. Woensdag liet demissionair zorgminister Kuipers plotseling weten dat er ‘op dit moment een goedkeuringsprocedure wordt voorbereid’.
Tentakels van de WHO grijpen steeds verder om zich heen
“Nederland heeft de WHO op 16 augustus 2023 geïnformeerd dat het een voorbehoud heeft gemaakt op het door de WHA (World Health Assembly, red.) genomen besluit, aangezien er geen parlementaire goedkeuring was. De nationale goedkeuringsprocedure voor de wijziging wordt momenteel voorbereid,” schrijft Kuipers.
De partij van Van Haga wil nu weten waar de brief van de minister van Buitenlandse Zaken aan de WHO is over het Nederlandse voorbehoud en waarom deze is achtergehouden.
“De tentakels van de WHO grijpen sluipenderwijs steeds verder om zich heen. Zo meteen zitten we met een pandemieverdrag vol idiote, schadelijke maatregelen en bevoegdheden, dat de autonomie van ons land en ons gezondheidsbeleid totaal ondergraaft,” zegt Van Haga, die vindt dat Nederland uit de WHO moet stappen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Prinses Mabel was agente van geheime dienst’
Oude schedel uit China haalt huidige theorieën over evolutie onderuit. Liggen onze wortels in Azië?
‘De Nederlandse koninklijke familie is een diep verdorven instituut’
‘Past niet in het narratief’: 26 procent meer zee-ijs op de Noordpool tijdens minimum dan in 2012
Van Heracleion tot Pavlopetri: 7 indrukwekkende onderwaterbouwwerken
Amerika evacueert IS-terroristen om ze elders te kunnen inzetten. Minister zegt in dit interview wat niemand wil horen
Davos 2013: wereldleiders bespreken buitenaards leven
Ze zijn allebei bijna op valsnelheid in hun eigen footprint rechtstandig naar beneden gegaan. Was 9/11 een inside job?
Amerikaanse staat in de ban van mysterieuze ‘mannen in zwart’