Binnenland

Dit soort schoolopdrachten krijgen leerlingen tegenwoordig: ‘Zorgwekkend’

Help ons door dit met iedereen op je social netwerk te delen!

De 8-jarige dochter van journalist Vala van den Boomen kwam thuis met een opdracht van school: interview je ouders over klimaatverandering.

Ze kreeg de volgende vragen voorgeschoteld: welke maatregelen zijn er nodig om klimaatverandering tegen te gaan? Als we de juiste acties ondernemen en de juiste technologie gebruiken om klimaatverandering tegen te gaan, hoe ziet ons leven er in 2100 dan uit? Is dit genoeg om klimaatverandering tegen te gaan?

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Van den Boomen wijst er in een bericht op X op dat dit ‘curriculum’ wordt verstrekt door een externe partij (lees: lobbyclub) die scholen een lespakket aanbiedt.

Bizar

“Dit is wat mij betreft ideologisch opvoedkundige sturing, waar een school ver van zou moeten blijven,” zegt ze.

Haar bericht wordt massaal gedeeld. “Bizar,” reageert artiest en oud-verpleegkundige Marga Bult.

“Niet verrassend, wel zorgwekkend,” zegt wetenschapsjournalist Marcel Crok. “Helemaal eens dat dit niet past bij de leeftijd. Klimaat is sowieso een veel te complex onderwerp om in het basisonderwijs te behandelen. Zou je pas mee moeten beginnen in de bovenbouw van het middelbaar onderwijs.”

Links geïndoctrineerd

Voormalig Tweede Kamerlid Harm Beertema voegt toe: “Het gaat gewoon door. Ook deze generatie kinderen wordt dagelijks links geïndoctrineerd, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Iedereen weet het, iedereen ziet het, niemand doet er wat aan, onze minister van Onderwijs niet en de Tweede Kamer ook al niet.”

“Hoe ‘rechts’ moet een kabinet worden om eindelijk eens paal en perk te stellen aan het opleiden van alweer een generatie klimaatsoldaatjes?” vraagt Beertema, die woordvoerder onderwijs was.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 175 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je deze info interessant?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

150 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
doeterniettoe
doeterniettoe
1 maand geleden

jullie allemaal brengen toch echt zelf je kind naar school… iets met zelfreflectie?? gr een bewust kindloze omdat ik deze allang zag aankomen

Feniks
Feniks
1 maand geleden

SCHERING en INSLAG binnen het onderwijs.
Je dit ook geen onderwijs meer te noemen, scholen zijn tegenwoordig meer een opvoedkampen.

Prikkienie
Prikkienie
1 maand geleden

Ja even de ouders interviewen, dan weten ze gelijk hoe de ouders erin staan, een afschuwelijke manier om de ouders uit te horen over het klimaat, en dat door kinderen van 8 jaar??
Ze worden op de scholen al gehersenspoeld!!

Psa
Psa
1 maand geleden

Ga er maar vanuit dat er niet veel verschil is, maar de bevolking slaaf van de overheid.

Back to top button
150
0
We lezen graag je reactie!x