In het door oorlog geteisterde Oekraïne worden momenteel honderden miljoenen geïnvesteerd in de wintersport. De overheid is begonnen met de aanleg van een nieuw resort dat zeker 1,5 miljard dollar gaat kosten.
Het gaat om één van de grootste toeristische infrastructuurinvesteringen in de geschiedenis van het land. Het resort beslaat bijna 1200 hectare. Er komt een 2,8 kilometer lange gondelbaan die leidt naar een 3,8 kilometer lange skipiste, de langste van het land.
Toerisme flink in de lift
Verder komen er 25 hotels met zo’n 5500 kamers, die zo rond 2028 klaar moeten zijn.
De skigebieden in Oekraïne trekken vooral toeristen uit het land zelf en westelijke buurlanden. Het binnenlandse toerisme zit flink in de lift.
Is de oorlog voorbij?
Het nieuws over het skigebied in aanbouw doet de nodige wenkbrauwen fronsen. “Is de oorlog voorbij?” vraagt huisarts Frank Peeters.
Voormalig Statenlid Robert Pestman wil weten: “Je wilt het niet zeggen, maar als Oekraïne een skiresort van 1,5 miljard kan bouwen (van welk geld?) en het skitoerisme weer in de lift zit, waarom zijn er in Nederland dan nog Oekraïense vluchtelingen?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Europarlementslid legt in 1 minuut uit waarom de Europese Unie zélf één van de grootste problemen is
De aarde zingt: muziek van de magnetosfeer (video)
Franse psycholoog behandelt mensen die zijn ontvoerd door aliens. Na jaren van onderzoek komt hij tot deze opzienbarende conclusie
De drie meest gespeelde Freecell spellen in Nederland van 2022
Meiden, jullie worden misleid door de overheid. Waarom de HPV-vaccinatie in strijd is met de regeltjes
VS bouwt ondergronds complex in Israël genaamd ‘Site 911’
Was de schietpartij in Orlando een false flag waarbij crisisacteurs werden ingezet?
Kunnen we in de toekomst alleen nog reizen met dit Covid-19-paspoort?
“New Horizons-missie naar Pluto is een leugen”