
Zoetstoffenproducent Merisant heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie over een tafelzoetstof van Douwe Egberts.
De commissie oordeelde dat Natrena Stevia van de koffiemaker met de zin ‘Het zoetje uit de natuur op basis van de Steviaplant en sucralose’ misleidend is voor consumenten.
De zoetstof bestaat namelijk niet enkel uit natuurlijke stoffen (Stevia-extracten), maar ook uit kunstmatige zoetstoffen (sucralose).
Oneerlijk
Merisant, de wereldmarktleider in tafelzoetstoffen, vindt de woordkeuze misleidend en besloot daarom een klacht in te dienen bij de Reclame Code Commissie.
De verpakking van Natrena Stevia zou volgens de commissie suggereren dat de zoetstof uitsluitend bestaat uit natuurlijke stoffen. Dat is ‘misleidend en daarmee oneerlijk’, oordeelde de commissie.
Fraude
DE Master Blenders 1753, beter bekend als Douwe Egberts, is daarmee opnieuw in opspraak. Het bedrijf moet zijn financiële resultaten naar beneden bijstellen door boekhoudfraude bij het Braziliaanse onderdeel van de koffie- en theemaker.
De dochtermaatschappij heeft tussen 2009 en 2012 verkopen niet juist verantwoord en ook blijken er oninbare vorderingen te zijn. “Het is toevallig dat deze onregelmatigheden nu samenkomen,” zei een woordvoerder van Douwe Egberts.
Aspartaam
Beleggers willen in gesprek over de fraude. Zij zouden de aandelen van Douwe Egberts op basis van onjuiste informatie hebben gekocht.
Sucralose is overigens een kunstmatige zoetstof die wordt gemaakt door chlorering van sacharose. De stof is 500 tot 600 maal zo zoet als suiker en door de EU toegelaten met E-nummer E955. Ter vergelijking is de kunstmatige zoetstof aspartaam (E951) 160 tot 200 maal zo zoet als suiker.
Bron: RTL.nl
Gerelateerd:
- Onthuld: Wat is aspartaam?
- Panorama: Het nieuwe zoet (Stevia docu)
- Neotaam, het nieuwe aspartaam
- Einde aspartaam? Stevia… Vaarwel Rumsfeld!
- Natuurlijk zoetmiddel en ‘wonderplant’ stevia officieel toegelaten
Wie heeft bepaald dat de aarde rond is? Canadees raadslid ziet complot achter verduisteren bewijs
Marilyn Monroe wilde persconferentie geven over ‘dingen uit de ruimte’
Fraudeurs infiltreren bij zorgverzekeraars
5e Nacht van de 9e Golf: Verval van het politieke en economische systeem
Nieuwe wetten in coronadictatuur Australië: tot $70.000 boete en 2 jaar celstraf voor overtreders
Australiër gebruikt derde oog om zieke organen op te sporen
Vrijwilliger die prik testte: ‘Nog nooit zo ziek geweest’
‘Voldemort’ wil 20 miljoen extra voor de CoronaCheck-app: ‘Hallucinante bedragen’
Maak van je huis een warm thuis