Uit gelekte e-mails van Clintons campagnemanager John Podesta blijkt dat er zorgen zijn over de veiligheid van de kunstmatige zoetstof aspartaam, die als Nutrasweet op de markt is gebracht.
Ene Wendy Abrams stuurde hem vorig jaar een mailwisseling over Nutrasweet. Abrams gaf aan bezorgd te zijn over de toevoeging van aspartaam aan chocolademelk op Amerikaanse scholen.
“De zuivellobby wil Nutrasweet toevoegen aan de chocolademelk die we aan schoolkinderen serveren,” schreef ze.
Astma en hoofdpijn
Ze schreef ook over haar eigen negatieve ervaringen met aspartaam. Op de universiteit dronk ze naar eigen zeggen zo veel drankjes die gezoet waren met Nutrasweet dat ze last kreeg van astma en hoofdpijn.
Abrams merkte op dat een vriend van haar werkzaam was op de Universiteit van Chicago. Collega’s zouden tegen hem gezegd hebben dat Nutrasweet tijdens onderzoeken letterlijk gaten in het brein van muizen veroorzaakte.
Een tweede persoon, ene Don Kennedy, zei zich ook zorgen te maken over kunstmatige zoetstoffen. Hij legde uit dat aspartaam in eerste instantie niet werd goedgekeurd door de Amerikaanse voedselautoriteit FDA.
Monsanto
Toen de fabrikant van aspartaam, Searle, opnieuw een verzoek indiende, dreigde de zoetstof wederom niet door de keuring te komen.
Na het aantreden van Ronald Reagan als president werd Arthur Hayes Hull jr. de nieuwe commissaris van de FDA.
Hij werd voorgedragen door Donald Rumsfeld, voormalig directeur van Searle.
Hull zorgde er eigenhandig voor dat aspartaam werd goedgekeurd en verruilde de FDA later voor Burston-Marsteller, de pr-firma van Searle en Monsanto, de controversiële chemiereus die Searle in 1987 overnam.
Suikerziekte
Recentelijk ontdekten onderzoekers van het Israëlische Weizmann Institute of Science dat kunstmatige zoetstoffen de suikerstofwisseling kunnen veranderen, waardoor er suikerziekte kan ontstaan.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Duidelijk bewijs’ dat straling van mobiele telefoons kankerverwekkend is, zegt deze uitgebreide studie
Politieagent vertrekt na coronakritiek: ‘Buigen voor de waanzin kan ik gewoon niet’
Journaliste doet schokkende ontdekking: overheid euthanaseert ouderen in ziekenhuizen en zorgcentra
De invloed van medicinale cannabis op de menselijke gezondheid (video)
Arts stemde op Pepijn van Houwelingen, maar er is geen spoor van terug te vinden. En hij is niet de enige
VIDEO: Hoever gaat de elite om UFO-crashes te verdoezelen?
Man zegt geest te hebben vastgelegd aan boord van oorlogsschip. Heeft hij gelijk?
Gaddafi op bevel van Sarkozy uitgeschakeld door Franse spion
Journaliste ziet het licht en komt in het geweer tegen ‘klimaatpropaganda van de VN’. Dit zijn haar messcherpe observaties