Onlangs werd bekend dat de kern van de begrotingsplannen van Justitie was gelekt. In de plannen staat dat er vanaf volgend jaar opnieuw meer geld naar de bestrijding van de zware en ondermijnende criminaliteit en de ‘bescherming van de rechtsstaat’ gaat.
Het demissionaire kabinet wil daarvoor 112 miljoen euro per jaar uittrekken, staat in de begroting van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
De afgelopen jaren zijn er al honderden miljoenen extra naar de aanpak van georganiseerde criminaliteit gegaan. Ook naar jeugdbescherming gaat meer geld om de grote problemen aan te pakken.



Geheim
Klokkenluider van Justitie Huig Plug ontdekte iets opmerkelijks op de begroting van het ministerie van Justitie voor het jaar 2022. Daar staat namelijk een geheim bedrag op van ruim 3,1 miljoen euro.
Wat blijkt? Er gaat steeds meer geld naar deze ‘geheime’ begrotingspost. Zo was er voor dit jaar 3,2 miljoen vrijgemaakt voor deze post. Voor 2024 zijn deze kosten begroot op 3,4 miljoen euro.
De grondslag voor het in de begroting opnemen van geheime uitgaven staat in artikel 2, lid 8 van de Comptabiliteitswet 2016 (CW), staat op de website van de overheid.
Niet in het belang van de Staat
Daarin staat: “Een begrotingsartikel met de omschrijving Geheim kan in een begrotingsstaat worden opgenomen ten behoeve van uitgaven en ontvangsten waarvoor geldt dat openbaarmaking via de toedeling aan een ander begrotingsartikel niet in het belang van de Staat is.”
Openbaarmaking niet in het belang van de Staat, waar hebben we dat eerder gehoord? Eerder weigerde het kabinet na een half jaar wachten WEF-documenten naar de Kamer te sturen omdat daarmee ‘het belang van de Staat’ in gevaar zou komen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden, 2 jaar nadat ze kanker kreeg: dit zei ze over ‘misinformatie’ rond vaccins
Soros, de ‘redder van de wereld’, pleit voor coronabonds. Wat doet Rutte?
“Associatieverdrag met Oekraïne alleen goed voor rijken en grote multinationals”
Tientallen Nederlandse kinderen krijgen slaapziekte na inenting met griepvaccin
Het verhaal van de nepmaansteen
Werknemers Al Jazeera nemen ontslag wegens gekleurde berichtgeving
Voormalig Young Global Leader van het WEF onthult hoe de CBDC eruit komt te zien
Kerngeleerde Mehran Keshe over vrije energie (video)
Advocaat Baybasin legt De Andere Krant publicatieverbod op: ‘Dit heb ik in mijn loopbaan als journalist nog nooit meegemaakt’