GroenLinks-PvdA wil de hypotheekrenteaftrek afschaffen. “De woningbezitter heeft ontzettend veel geld verdiend aan het feit dat wij schaarste hebben op de woningmarkt,” zei Tweede Kamerlid Habtamu de Hoop op NPO Radio 1.
“We subsidiëren groepen in Nederland die het niet nodig hebben. Dat is zes miljard per jaar dat naar mensen gaat met een heel dikke beurs,” voegde hij toe.
Met het geld wat het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek oplevert, moeten huizen worden gebouwd, zei De Hoop. “Het moet zo snel mogelijk afgebouwd worden. Dat geld kun je dan weer investeren in betaalbare woningen, in het kader van solidariteit, zodat iedereen aan een woning kan komen.”
.@gl_pvda wil de hypotheekrenteaftrek afschaffen, @HabtamudeHoop: ‘De woningbezitter heeft ontzettend veel geld verdiend aan het feit dat wij schaarste hebben op de woningmarkt.’ pic.twitter.com/hBSTl2pGZ9
— NPO Radio 1 (@NPORadio1) August 14, 2025
Verschrikkelijk idee
Het plan stuit op veel kritiek. Oud-Kamerlid Lidewij de Vos vindt het schaamteloos hoe GroenLinks-PvdA kopende en hurende Nederlanders tegen elkaar uitspeelt om de belasting nóg verder te verhogen. “Als we zouden stoppen met hun immigratie- en klimaatobsessies, kan de belasting voor iedereen omlaag.”
Haar partij FVD vindt het een verschrikkelijk idee. “Hiermee maken we de huizenmarkt nóg minder toegankelijk voor starters. FVD wil woningbezit juist stimuleren, niet afstraffen. Bovendien komt de genoemde schaarste op de woningmarkt door stikstofrestricties, klimaateisen en de massale immigratie – precies het beleid dat door De Hoop en zijn partij wordt toegejuicht.”
Ze gaan uw bezit afpakken
Journalist Joost Niemöller waarschuwt: “Dankzij Bontenbal komen deze mensen in de regering. Ze gaan uw bezit afpakken.”
“Uw huis is niet veilig bij de PvdA en GroenLinks. Deze socialistische Fries vindt dat u rijk genoeg bent,” vult BBB-Eerste Kamerlid Gert-Jan Oplaat aan.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijktip: United States of Secrets
Wat zit er achter de mysterieuze monolieten die overal opduiken?
‘Mijn winnaar deze week was niet Wilders, maar Marcel de Graaff, die blijft exposen wat ons is aangedaan’
Dit is ‘m dan: de allereerste foto van een zwart gat. Astronomen laten het onmogelijke zien
‘WHO is corrupt’: Amerika doet NIET mee aan wereldwijd initiatief coronavaccin
Peperdure klimaattop in Madrid uitgelopen op een puinhoop (en zoveel CO2 stoot dit ‘reizende circus’ uit)
Onderzoeker ging op zoek naar Amish-kinderen met autisme: dit is wat hij ontdekte
Verbazing over nieuw voorschrift van de Bovag van Christianne van der Wal: ‘Ze zijn echt gek geworden’
Onthullingen over Erasmus MC: ‘Ernst Kuipers sjoemelt al jaren?’