Veel mensen denken de geschiedenis van de slavernij te kennen. Je leest erover op school of in de krant en er wordt naar verwezen in populaire films. Maar wist je dat de eerste Amerikaanse slavenhouder een zwarte man was?
De eerste Amerikaanse kolonisten stichtten op 14 mei 1607 de plaats Jamestown. De stad werd gesticht door de Virginia Company in opdracht van koning James I. In 1619 moesten dwangarbeiders (blank en zwart) vier tot zeven jaar werken in Jamestown. Ze werden allemaal gelijk behandeld. Na deze periode hadden de arbeiders recht op vrijheid, staatsburgerschap en een groot stuk grond.
Anthony Johnson uit Angola werkte in 1621 als dwangarbeider voor een tabaksboer in Virginia. Toen het contract van Johnson afliep kreeg hij 100 hectare grond. Hij begon een boerderij en nam vijf dwangarbeiders in dienst: vier blanken en één zwarte man, naar verluidt zijn zoon Richard Johnson.
De dwangarbeiders van Johnson waren volgens de wet geen slaven, maar daar zou later verandering in komen. John Casor, één van de vijf dwangarbeiders die Anthony Johnson in dienst had, beweerde dat zijn contact al was afgelopen en dat Johnson weigerde hem vrij te laten.
Buurman Robert Parker sleepte Johnson voor de rechter en eiste dat Casor zou worden vrijgelaten. De rechter oordeelde in het voordeel van Parker. Johnson liet Casor vrij, maar ging in beroep. Op 8 maart 1655 stelde de rechtbank van Northampton County Johnson in het gelijk. Volgens de rechter had hij het recht om Casor als slaaf te houden.
Het was de eerste keer dat iemand die geen misdaad had gepleegd levenslang gevangen werd gehouden als slaaf. Anthony Johnson uit Angola was daarmee de eerste legale slavenhouder. De vader van de gelegaliseerde slavernij in Amerika was een zwarte man.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





11-jarig meisje uit Iran blijkt slimmer te zijn dan Einstein en Hawking. Zo hoog scoorde ze op de IQ-test van Mensa
Vergeet alles wat je weet (video)
Medewerker vaccinatiestraat: ‘Binnen een uur moesten 2 mensen per ambulance worden afgevoerd’
Arts onthult hoe polio is verdwenen
Volgens Jan Paternotte (D66) zijn er géén experts gecensureerd tijdens corona: ‘Een gotspe!’
Vaccins leiden onvermijdelijk tot auto-immuunziekten
Bill Clinton bezocht pedo-eiland ‘met 2 jonge meisjes’. Waarom is dit geen voorpaginanieuws?
VIDEO: “Shampoo is slecht voor je huid en haar”
Niets te zien hier: Nederlandse politie neemt server van VPN-aanbieder met ongelakte Epstein-bestanden in beslag (update)