Binnenland

Waarom de enige criticus van de Nederlandse regering monddood werd gemaakt

Help mee door dit artikel met jouw kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Vorige maand kwam CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt onder vuur te liggen omdat hij tijdens een MH17-bijeenkomst een ‘nepgetuige’ zou hebben opgevoerd. NRC trok zijn geloofwaardigheid in een omstreden artikel in twijfel en riep op tot zijn aftreden.

Omtzigt was eigenlijk nog het enige parlementslid dat erop bleef aandringen dat het kabinet-Rutte de onderste steen boven zou halen. Hij was daarnaast woordvoerder van zijn partij rond belastingzaken.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De bijeenkomst vond plaats in mei, op een moment dat er nog geen nieuw kabinet was. De getuige, die straaljagers zou hebben gezien in de buurt van MH17, zorgde nog niet voor ophef.

Hooguit een comité

De kabinetsformatie nam de hele zomer in beslag en uiteindelijk ontstond een coalitie van VVD, D66, CDA en ChristenUnie.

Gelijk kwam het nieuwe kabinet met de mededeling dat de dividendbelasting zou worden afgeschaft, waardoor multinationals in feite een cadeautje van 1,4 miljard euro kregen. Deze maatregel stond echter nergens in de verkiezingsprogramma’s.

Karl Marx zei al dat een regering hooguit een comité is dat de dagelijkse belangen van de kapitalistische klasse behartigt.

Overlopen

Omtzigt nam, hoewel zijn partij meeregeert, ook voorzichtig afstand van het plan om de dividendbelasting af te schaffen. Hij zei dat het plan niet door zijn partij was ingediend.

“Ik zat er niet bij,” zei hij over de vraag hoe het in het regeerakkoord is terechtgekomen.

“Was dit de druppel die de emmer deed overlopen?” vraagt emeritus hoogleraar Kees van der Pijl zich af.

Laffe aanval

“Nu immers kwam NRC binnen enkele dagen met wat we alleen maar kunnen kwalificeren als een karaktermoord op één van de beste, meest integere parlementariërs,” vervolgt hij.

“Door een half jaar oude kwestie van geen enkel belang op te rakelen kwam men zo ook af van de MH17-criticus die de regering, die er duidelijk op uit is de MH17-zaak in de doofpot te stoppen, consequent het vuur aan de schenen heeft gelegd,” klinkt het.

En in plaats van Omtzigt te verdedigen, ging fractievoorzitter Buma met zijn luchtfietserij over ‘Russische inmenging’ de paranoïde sfeer waarin NRC zijn laffe aanval kon lanceren, nog eens opwarmen, besluit hij.

Foto: Willem 90 Wikimedia Commons

[Oorlog is geen Oplossing]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze informatie belangrijk?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

25 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
flardinga
flardinga
7 jaren geleden

Ik begrijp waar het artikel over gaat, maar ik denk dat Marianne Thieme toch ook wel een speld in de hooiberg is en soms duidelijk afwijkt van de overgrote meerderheid in het parlement als het om het milieu en de bio-industrie gaat bijvoorbeeld, natuurlijk is Omtzigt ook een luis in de pels, beide parlementsleden hebben die functies tegen de stroom in.i

Louise
Louise
7 jaren geleden

Tja, alles wordt gearrangeerd in dit land, het is een buitengewoon slap cabinet en dat weten ze zelf heel goed, daarom heeft t zolang geduurd , het zit dicht getimmerd anders redden ze het niet , ze kunnen geen luis in de pels gebruiken.Ik ben benieuwd hoelang ze het volhouden ….. met gemiddeld 200,euro extra energie kosten, de zogenaamde milieu kosten zijn we lekker op weg… De zorgverzekeraar wil van z’n aanvullende verz af, ja natuurlijk, want daar maken mensen gebruik van voor alternatieve behandelaars…….er zal nog wel meer uit de hoge hoed komen….. Helaas zijn mensen zoals Omzigt schaars anders was het zo afgelopen met de ondemocratische zooi slappelingen in t Haagse……

Rikk
Rikk
7 jaren geleden

Zolang marktwerking nog als de heilige graal wordt gezien, zal het verschil tussen bestuurders en de mensen die ze besturen alleen maar verder toenemen.

Blijkbaar wil men niet zien dat de marktwerking inmiddels failliet is, het werkt goed in tijden dat groei nodig is maar in tijden van een economie van “onderhoud en service” is de marktwerking een hele slechte raadgever.

En dan wordt het beleid door de bestuurders ook nog eens gefiateerd door achterhaalde economische modellen die gestoeld zijn op uitgangspunten die heden ten dage voor geen meter meer kloppen.

Zouden de bestuurders echt zo dom zijn?

Peer
Peer
7 jaren geleden

De onderste steen, blijft onder liggen. Die komt echt niet naar boven.

Een Jamaicaans spreekwoord zegt: roer niet in de stront, want dan gaat het stinken.

Van mij mag de beerput open !

:adrianus-johannes.
:adrianus-johannes.
7 jaren geleden

veel dank voor je steun,

Pieter Omtzigt

_______________________________________
dr. P.H. (Pieter) Omtzigt
Lid van de Tweede Kamer voor het CDA
Plein 2
Postbus 20018
2500 EA ’s Gravenhage
[email protected]
http://www.cda.nl/omtzigt

_______________________________________
Van: [email protected]
Verzonden: maandag 20 november 2017 18:35
Aan: Omtzigt P.H.
Onderwerp: Fwd: “ik steun jou”, of ik vindt dat :

gun je wat tijd om onderstaande te lezen..

https://youtu.be/b6RDyUcerqc

ruim een uur is een onafhankelijk niet meer santeerbaar emeritus hoogleraar en voormalig NRC-correspondent Karel van Wolferen in Café Weltschmerz aan het woord..

als jij echt wil weten wie bijna 300 nederlanders de dood in gejaagt heeft.. dient jij te onderzoeken wat jou waarheid is.. of hou het op toeval..

ook rusland zal niet smetteloos zijn maar het is toch te zot dat zo’n uit de oude doos land een hogere intelligentie en A I in computers heeft dan amerika en europa met elkaar.. “wie trapt er in godsnaam in het americanse rusland-verhaal? dit is zo doorzichtig.. het is een aanslag op onze intelligentie”.. ook onze minister ollongren is een van de minder intelligente met door haar eenzijdige gekozen (een kant kiezende) woorden waarschuwde ze voor nep-nieuws vanuit rusland alsof al het nep-nieuws daarvandaan komt.. (misschien wel via america) mij voelt het erop gericht te zijn om het opinieklimaat in nederland te beïnvloeden.. denk hierbij even aan de beloftes die politici maken in aanloop naar verkiezingen.. waarna zij deze nooit of zeldzaam uitvoeren.. ik noem dit volledigheidshalve propaganda, vals spel in ironie en sarcasme door hun weggelachen, de rutte-zalm lach..

echte goochellaars hebben geen moeite hun lach in te houden zijn vermaken het publiek, lachen dit nooit uit om hun domheid maar hopen dat hun misleiding mag blijven bestaan.. (neem als voorbeeld het geloof in Sint-Nicolaas welk kindje kan jij wijsmaken dat hij niet in die vorm bestaat!)

als er nu dan niks meer, geloofwaardigs uit de media komt wat dan.. simpel geen aandacht meer geven, of zelf uitzoeken hoe de vork aan de steel gemaakt is..
een van de weinigen die echt kritisch in de tweede kamer zit voor het volk door het volk.. spelen zij (de media) nu uit tegen het volk..
voor de rest zit er alleen maar partijpolitiek in de tweede kamer als ook in de eerste en het parlement.. het is in nedrland niks anders als in noord korea en china.. “pol (op de) pot de rode Khmer is de hoogste in tirannie politiek het ergste experiment”..
de partij voor de dieren heeft alleen mensen stemmen en geen machtiging van welk dier dan ook..

denk er goed over na of jij nog wel jou stem, jou wil, wil geven aan partijpolitieke dwaling.. wanneer jij goed, diep, veel en wijs er over heb gewogen, “lijst” dan de stempas die jij straks krijgt voor de gemeenteraad verkiezingen in.. hang hem op in de (wandel)gang om te tonen dat jij nooit meer mee wil doen aan discrimineren van, jou kennissen, vrienden, familie en alle mede mensen in en om jou wereld..
zo als nelson mandela na 25 cel jaar zegt ”Het lijkt altijd onmogelijk totdat je het gedaan hebt.” hij verlochelde niks van zichzelf..
of wel is politiek het groeistadium waarin een perfect normaal persoon plots gaat lijken op een buitenaards wezen.. een enkeling uitgezonderd..

toon pieter omzicht jou hart en mail hem voor zijn goede en diepgravende werk, zodat hij voelt het voor de mens, jij, ik ben en jou mede mens te doen.. [email protected] zet alleen in het onderwerp “ik steun jou”, of ik vindt dat : de stem van jou hart luider is dan die van je ego.. of zo..

met de complimenten van,
:adrianus-johannes.
door sturen ! ja graag om deze wakkere mens met onze aanmoediging in de tweede kamer te houden..

luna
luna
7 jaren geleden

Omtzigt is een integere en zeer goede politicus die op een heel beheerste manier zich inhouden kan, want van steun van zijn club ( die stoffige kerkdeur van een boema) kan hij niet rekenen, want dat zou wat zijn als dat gebeuren zou!
Omtzigt heeft zich al die tijd in de materie vastgebeten en laat niet meer los, nu mag hij niks meer zeggen en vragen, precies zoals het artikel bovenstaand impliceert, het is echt een hele crimi daar in den haag, we moeten echt van dit kabinet af, en met frisse nieuwe, eerlijke mensen zoals Omtzigt, Baudet, Roemer ( maar die heeft het stokje inmiddels doorgegeven aan Liliane ) Wilders lijkt helemaal van het toneel af te zijn, maar let op : we gaan een enorme impasse beleven de komende maanden met de harlekijns daar

Ik zie het wel zitten als Omtzigt onze premier zou zijn, dan weet je in ieder geval zeker dat de onderste steen in ieder geval wordt opgeeist! Kukidentje Pinokkio vindt het allang best zo, maar reken maar dat hij er last van heeft in zijn ” geweten “, zo ook die andere flapperclown timmerfrans.. met zijn mondkapje en ring .. we moeten van die lui af mensen

dna
dna
7 jaren geleden

Iedereen eruit bij politiek, ambtenarij en justitie. “Konings”huis blijft een psychiatrisch ziekehuis, maar deze keer zonder inbreng, anders raakt weer de politiek en justitie besmet.

Peter
Peter
7 jaren geleden

Ondertussen kan een meedogenloze Syrische idoot ongestraft een Joods eethuis in Amsterdam kapotslaan terwijil een joodse man een paar weken opgesloten wordt omdat hij op de Dam met een Israelische vlag heeft staan wapperen tijden een pro Palastina Demonstratie.
De regering blijft wegkijken voor de werkelijke gevaren en heeft niet door dat rechts niet de vijand is maar de islam…

Back to top button
25
0
We lezen graag je reactie!x