El Castillo, de piramide van Kukulcan, bestaat eigenlijk uit drie piramides. Archeologen stuitten recentelijk op een derde bouwwerk, dat diep in de Mayatempel verborgen lag.
“Het is net een Russische matroesjkapop,” vertelde hoofdonderzoeker Rene Chavez Seguro aan journalisten tijdens een persconferentie.
Kukulcan bevindt zich in Chichen Itza, een Mayastad op het schiereiland Yucatan in Mexico.
Reusachtige stad
Toen de Mayabeschaving zijn hoogtepunt bereikte, was Chichen Itza een reusachtige stad. Het ging om één van de meest diverse steden in het Mayarijk.
Onderzoekers ontdekten het tweede bouwwerk in de piramide in de jaren dertig. Archeologen stelden vast dat het tussen 800 en 1000 na Christus is gebouwd.
De binnenste piramide is gevonden met behulp van elektrische weerstandstomografie, een 3D-scanmethode.
Nog meer
“Als we dit bouwwerk in de toekomst kunnen bestuderen, komen we mogelijk meer te weten over de eerste inwoners van de stad en kunnen we leren begrijpen hoe deze nederzetting zich heeft ontwikkeld,” vertelde archeoloog Denisse Lorenia aan Terra.
Het is mogelijk dat er nog meer, nog kleinere piramides verscholen liggen in El Castillo.
Professor Geoffrey Braswell van de Universiteit van Californië zei tegenover Sputnik International dat het bouwwerk misschien nog kleinere, oudere piramides herbergt.
[UPI]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vaccinatie: de religie van een heilloze standaardprocedure
Wat zit er echt achter de machtsstrijd in Venezuela? Bekijk dit gesprek
Schrijfster biedt kijkje in schimmige wereld van de vrijmetselarij: loge in Amersfoort verzweeg 17 moorden
Vraagtekens bij evolutietheorie: “We zijn gemaakt door aliens”
Een wereld zonder geld (video)
‘Er is zich een ongekend sociaal drama aan het voltrekken, alle seinen staan op rood’
NFN INFO – Rots in de branding tegen het loerende gevaar
Jurist: Rutte is een landverrader en moet vastgezet en vervolgd worden
“Alles wat we weten over de behandeling van depressie, klopt niet”