Een controversiële Europese wet is weer een stapje dichterbij, waardoor internetreuzen zoals Facebook en YouTube video’s en foto’s vooraf moeten scannen en blokkeren als ze inbreuk maken op het auteursrecht.
Een meerderheid van de Commissie voor Juridische Zaken van het Europees Parlement heeft ingestemd met het wetsvoorstel.
In juli moet de rest van het Europees Parlement naar de voorgestelde wetgeving gaan kijken. Daarna is het de beurt aan de afzonderlijke lidstaten.
In de gaten wordt gehouden
Het draait allemaal om artikel 13 van de nieuwe wet, die internetplatforms verplicht om automatisch te filteren en screenen wat internetgebruikers uploaden.
Het gaat daarbij om video, audio, teksten en zelfs broncodes van software.
Vooraanstaande experts waarschuwen dat het internet hierdoor verandert van een open plek waar informatie wordt gedeeld, naar een plek waar iedereen automatisch in de gaten wordt gehouden.
Geprivatiseerde Big Brother
Europarlementariër Marietje Schaake (D66) is teleurgesteld. “Dit voorstel zet de deur open voor een geprivatiseerde Big Brother, waarbij internetbedrijven vooraf moeten controleren wat internetgebruikers online zetten,” zei ze.
Een brief die is ondertekend door 169 wetenschappers stelt dat ‘de nieuwe regel de vrije informatiestroom belemmert die van essentieel belang is voor democratie’.
“Artikel 13 moet van tafel,” zei Jim Killock, directeur van de Open Rights Group. “Het Europees Parlement heeft nog een kans om deze vreselijke wet tegen te houden.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Iraakse topcommandant: “Vliegtuigen anti-IS-coalitie droppen wapens voor IS”
Mainstream media belazeren de kluit met ‘nooit eerder vertoonde beelden’ Venezuela. Lees deze messcherpe analyse
Oliver Stone: “Belangrijke feiten over crisis in Oekraïne worden verzwegen”
Parlementslid houdt tirade: ‘Er zijn in Italië geen 25.000 mensen overleden aan corona!’
Wybren van Haga geeft rechters overzicht van coronamisdaden (let ook op het gezicht van de landsadvocaat)
Kijk en huiver: zo moeten we volgens de NCTV-baas omgaan met ‘complottheorieën’ in Kamer en media
Hoe gevaarlijk is Big Pharma voor onze gezondheid? Deze nieuwe film geeft een schokkend antwoord
Ministerie van Volksgezondheid overladen met kritiek vanwege tweet: ‘Welke duivelse kracht zit hierachter?’
Amerikaanse stad gebruikt eigen betaalmiddel