Een controversiële Europese wet is weer een stapje dichterbij, waardoor internetreuzen zoals Facebook en YouTube video’s en foto’s vooraf moeten scannen en blokkeren als ze inbreuk maken op het auteursrecht.
Een meerderheid van de Commissie voor Juridische Zaken van het Europees Parlement heeft ingestemd met het wetsvoorstel.
In juli moet de rest van het Europees Parlement naar de voorgestelde wetgeving gaan kijken. Daarna is het de beurt aan de afzonderlijke lidstaten.
In de gaten wordt gehouden
Het draait allemaal om artikel 13 van de nieuwe wet, die internetplatforms verplicht om automatisch te filteren en screenen wat internetgebruikers uploaden.
Het gaat daarbij om video, audio, teksten en zelfs broncodes van software.
Vooraanstaande experts waarschuwen dat het internet hierdoor verandert van een open plek waar informatie wordt gedeeld, naar een plek waar iedereen automatisch in de gaten wordt gehouden.
Geprivatiseerde Big Brother
Europarlementariër Marietje Schaake (D66) is teleurgesteld. “Dit voorstel zet de deur open voor een geprivatiseerde Big Brother, waarbij internetbedrijven vooraf moeten controleren wat internetgebruikers online zetten,” zei ze.
Een brief die is ondertekend door 169 wetenschappers stelt dat ‘de nieuwe regel de vrije informatiestroom belemmert die van essentieel belang is voor democratie’.
“Artikel 13 moet van tafel,” zei Jim Killock, directeur van de Open Rights Group. “Het Europees Parlement heeft nog een kans om deze vreselijke wet tegen te houden.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mensen zijn in staat kleuren te ‘hallucineren’
Terwijl iedereen zich druk maakt over FVD zitten er echte neonazi’s bij de VVD: ‘Waar is de ophef?’
Werkdruk artsen neemt toe door ‘desinformatie’, beweert de NOS: zo reageren artsen
Deeltjes ‘lopen door muren’ terwijl natuurkundigen toekijken
Onder De Jonge is de IC-capaciteit meer dan gehalveerd: ‘Geen wonder dat hij liever patiënten de schuld geeft!’
Kunstmatige zoetstoffen zoals aspartaam en sucralose gelinkt aan diabetes en deze andere aandoeningen
Israëlische tv-presentator houdt vurig betoog tegen apartheid: “We mishandelen de Palestijnen al jaren”
Persconferentie Stichting Recht Oprecht: nieuwe bewijzen in rechtszaak tegen de Staat over COVID-19-vaccinaties
Klimaatwetenschapper: “Beleid tegen global warming en CO2-uitstoot gebaseerd op bangmakerij”