De 16-jarige jongen die FVD-leider Thierry Baudet afgelopen jaar op zijn hoofd sloeg met een bierflesje is veroordeeld tot een werkstraf van 80 uur.
De jongen kreeg ook een celstraf van 109 dagen, waarvan 90 voorwaardelijk, maar omdat hij al in voorarrest heeft gezeten hoeft hij niet terug naar de jeugdgevangenis.
Op 20 november sloeg de jongen Baudet met een flesje op zijn hoofd op een campagnebijeenkomst in Groningen. Hij hield een hoofdwond over aan de klap. Het was de tweede keer in korte tijd dat Baudet werd aangevallen.
Lagere straf
De jongen noemde Baudet ‘een fascistische leider’, ‘en dat is gevaarlijk, daar moeten maatregelen tegen worden genomen’.
Saillant detail: er was 138 dagen jeugddetentie geëist tegen de Groninger, waarvan 120 dagen voorwaardelijk. Hij kreeg dus een lagere straf.
Ter vergelijking: de man die met een brandende fakkel bij het huis van Sigrid Kaag stond, werd in hoger beroep veroordeeld tot vijf maanden cel.
Ons rechtssysteem faalt
Het vonnis wekt verbazing. “Een poging tot moord op Baudet… en de dader komt weg met een taakstraf van 80 uur. Da’s evenveel als Raisa Blommestijn kreeg voor het verkondigen van haar mening. Ons rechtssysteem faalt!” reageert singer-songwriter Nicky Monreau.
Emeritus hoogleraar Paul Cliteur vraagt: “Lieve hemel, wat geeft dit nu weer voor signaal af? Is onze rechterlijke macht gek geworden?”
“De dader van een politieke aanslag op Thierry Baudet krijgt minder straf dan is geëist door het OM, terwijl Blommestijn een hogere straf is opgelegd dan geëist door het OM,” merkt fractievoorzitter van FVD in Westland Jasper van den Voort op. “Nederland is echt een bananenrepubliek. De rechterlijke macht meet duidelijk met twee maten.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zie hier de zure reacties, inclusief Jesse Klaver, op de overwinning van Trump
Ollongren onder vuur om forse steun aan Oekraïne: ‘Laat haar zelf maar lekker naar het Oosten trekken’
Hond ruikt borstkanker en redt leven baasje
Duitse pathologen geven nieuwe persconferentie over sterfgevallen na coronaprik, is er een verband?
Turkse universiteit bereidt studenten voor op buitenaards contact. Deze docent opent de doofpot
Nieuw-Zeeland sluit ALLE mensen met corona op in quarantainefaciliteit
‘Journalistiek schandaal van de hoogste orde’ maakt tongen los, Kamerdebat aangevraagd
Schokkend: Aan meer dan de helft van al het supermarktvoedsel wordt suiker toegevoegd
Gigantische olievondst in Australische outback stilgezwegen