Van de Nederlandse kinderen lijdt naar schatting drie tot vijf procent aan ADHD. In Amerika heeft vijf tot 10 procent van de kinderen de diagnose. In Frankrijk heeft minder dan 0,5 procent van de kinderen ADHD. Scott Barry Kaufman van de Universiteit van Pennsylvania zei dat veel creatieve kinderen onnodig tussen wal en schip belanden door ADHD automatisch te zien als een afwijking, zoals op school vaak gebeurt.
Onderzoeker Gary Davis ontdekte in 2004 tijdens een grote literatuurstudie dat creatieve mensen grotendeels dezelfde persoonlijkheidskenmerken hebben als mensen met de diagnose ADHD. Het ging daarbij onder meer om: onafhankelijkheid, risico’s durven nemen, veel energie hebben, nieuwsgierigheid, humor, emotioneel en artistiek.
Fictieve ziekte
Dr. Richard Saul, een Amerikaanse neuroloog, heeft al veel patiënten behandeld die een korte aandachtsspanne hebben of zich niet goed kunnen focussen. Hij is van mening dat ADHD niets meer is dan een verzonnen aandoening. Het gaat volgens Saul om een verzameling symptomen, niet om een ziekte. Hij pleit er dan ook voor om de aandoening onder een andere naam in het psychiatrische handboek DSM te zetten.
Volgens een artikel in het Duitse weekblad Der Spiegel zei de Amerikaanse psychiater Leon Eisenberg, de vader van ADHD, op zijn sterfbed dat het een fictieve ziekte is.
Banden met de industrie
De Amerikaanse psycholoog Lisa Cosgrove van de Universiteit van Massachusetts deed samen met haar collega’s onderzoek naar de financiële banden tussen de panelleden die meeschrijven aan de DSM en de farmaceutische industrie. Ze ontdekten dat 56 procent van alle panelleden financiële banden had met de industrie. Bovendien hadden alle panelleden voor stemmingsstoornissen, schizofrenie en andere psychotische aandoeningen financiële banden met medicijnmakers.
“De DSM lijkt meer een politiek document te zijn dan een wetenschappelijk document. Geen enkel diagnostisch criterium in de DSM is gebaseerd op medische wetenschap. Er bestaan geen bloedonderzoeken voor de aandoeningen in de DSM. Het hangt allemaal af van het oordeel van specialisten die afhankelijk zijn van het handboek,” zei Cosgrove.
Er is veel bewijs dat farmaceutische bedrijven psychiaters beïnvloeden om bepaald gedrag te zien als een mentale aandoening zodat er meer medicijnen kunnen worden verkocht.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe de waarde van je huis de hypotheekrente beïnvloedt
Voor de allereerste keer vastgelegd: orang-oetans die hun eigen medicijnen maken. Zijn wij wel zo slim?
Grote verbazing over afwezigheid Kaag bij Het Debat: ‘Komt dat even goed uit zeg’
Europarlementariër: ‘Koningin Maxima pleit met digitaal geld voor slavernij’
Arts slaat alarm: de komende maanden krijgen miljoenen mensen aids door de coronaprik
Helderziend: mensen en dieren hebben een collectief bewustzijn
Dit gebeurde er na de start van de vaccinatiecampagnes met het aantal levend geboren kinderen
Vaak last van hoofdpijn? Onderzoekers linken bewerkt vlees aan migraine
Dit zijn de financiers van het onderzoek waaruit zou blijken dat ‘coronavaccins 20 miljoen levens hebben gered’