Eind vorig jaar diende BVNL, de partij van Tweede Kamerlid Wybren van Haga, een Woo-verzoek in om ‘onbedoeld en ongewild’ bewaarde opnames van OMT-vergaderingen te verkrijgen.
Deze opnames kunnen een belangrijk inzicht geven in het handelen van het OMT. Zorgminister Kuipers besloot de informatie achter te houden. Van Haga wil het besluit aanvechten bij de rechter.
Vertraagd
“Deze opnames zijn een integraal verslag van OMT-vergaderingen in de periode van juni 2020 tot en met maart 2021, waarin het OMT bij elkaar kwam om over verregaande besluiten, zoals de mondkapjesplicht en de avondklok, te overleggen. Deze audioverslagen bevatten dus cruciale inzichten over de overwegingen en besluitvorming en de communicatie tussen het OMT en het kabinet,” zegt Van Haga.
Nadat de behandeling weken werd vertraagd, gaf Kuipers te kennen dat hij weigert om de opnames openbaar te maken. BVNL ziet geen andere mogelijkheid dan een gang naar de rechter en is inmiddels in beroep gegaan tegen het besluit van de minister.
Crowdfundingcampagne
De partij heeft een crowdfundingcampagne opgezet om ‘de waarheid over het coronabeleid en de crisis die ons drie jaar lang gegijzeld hield, te achterhalen’. “Het kabinet moet verantwoording en rekenschap afleggen over de vaak onnavolgbare en schadelijke keuzes die zijn gemaakt. Wat ons is overkomen in de coronacrisis, mag nooit meer gebeuren,” benadrukt Van Haga.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Hugo de Jonge wil meer dan 2000 artsen als idioten wegzetten, terwijl ze dat juist NIET zijn’
Charlie Kirk zei 24 uur voor zijn dood tegen meerdere mensen: “ze” gaan me vermoorden
Hoger beroep David Icke dient maandag: ‘Dit is een politieke vervolging, het is gestoord’
Duitse lijkschouwer concludeert na 140 autopsies: ‘Er is géén killervirus’
Met deze nieuwe wet kan de Europese Commissie het internet zonder overleg ingrijpend censureren
Gigantisch gat in ijs van Antarctica stelt wetenschappers voor raadsel. Hoe is dit ontstaan?
Cardioloog heeft slecht nieuws voor de gevaccineerden en onthult hoelang de mRNA-prikken nog schade aanrichten
Ben jij orgaandonor? Dan mag je wettelijk gezien vermoord worden
“EU was idee van Hitler: bewijs dat Duitsland WOII heeft gewonnen”