De veiligheidsdiensten die Indira Gandhi International Airport, een vliegveld bij New Delhi, bewaken zijn extra alert. Er worden de laatste tijd geregeld verdachte vliegende objecten waargenomen op en rond de luchthaven.
Afgelopen vrijdag nam de luchtverkeersleiding tot drie keer toe onbekende vliegende objecten waar op het vliegveld. Volgens bronnen zette de Indiase luchtmacht zelfs een helikopter in om op zoek te gaan naar de objecten, maar werd er niets gevonden.
Laserstraal
Op dinsdag zou de luchtverkeersleiding ook een drone-achtig object hebben gezien boven één van de landingsbanen, maar die waarneming kan niet worden ondersteund met bewijsmateriaal.
De piloot van een vlucht van Air Vistara klaagde te worden afgeleid door een ‘laserstraal’ toen hij woensdagavond wilde landen. De piloot bevond zich op enkele kilometers van de landingsbaan toen hij de laserstraal zag.
Geen risico’s
Op vrijdag werden de vliegende objecten voor het eerst opgemerkt door een luchtmachtofficier. Hij zag om 10.44 uur een vliegend object boven de smalste landingsbaan. Om 10.50 uur en 10.55 uur zag hij nog twee objecten, dit keer net buiten de grenzen van het vliegveld.
“Zelfs de radar kon dinsdag niets opvangen. Op vrijdag claimden enkele medewerkers dat de radar een onbekend vliegend object had opgepikt, maar we konden daar geen bewijs voor vinden. Niemand weet wat er gebeurt. Iedereen is extra alert omdat we geen risico’s willen nemen,” aldus een woordvoerder.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Europese Commissie komt met doodeng document. We mogen niet meer zelf denken
‘Derde atoombom’ staat op het punt te ontploffen in Japan
Verloren gewaande beelden laten zien hoe WTC 7 instort na reeks explosies. Gecontroleerde sloop?
Dit is toch volstrekt onverantwoord? Baudet hekelt absurde klimaatdoelen die het kabinet heeft gesteld
‘Gevaar: kankerverwekkende stoffen op corona-wattenstaafjes’
Eerste Kamer stuurt minister Kuipers kritische brief over ‘dystopische’ permanente coronawet
‘Huiveringwekkend’: Verplichte vaccinatie en isolatie opgenomen in draconisch wetsvoorstel
Ernstige zorgen om drinkwatertekort in Nederland: dit zit er achter
Arts stemde op Pepijn van Houwelingen, maar er is geen spoor van terug te vinden. En hij is niet de enige