Farmareus Pfizer is onder vuur komen te liggen omdat het niets heeft gedaan met gegevens waaruit blijkt dat het medicijn etanercept (Enbrel) kan worden gebruikt om de ziekte van Alzheimer te voorkomen of te behandelen.
Wereldwijd zijn er naar schatting 44 miljoen mensen die alzheimer hebben.
Uit onderzoek blijkt dat etanercept de strijd aangaat met de aandoening, maar Pfizer besloot deze informatie niet naar buiten te brengen.
Ruim 60 procent
Het medicijn blijkt ook het risico op alzheimer met ruim 60 procent te verlagen.
De Sydney Morning Herald onthulde dat de farmagigant heeft besloten om geen klinische onderzoeken naar het medicijn te doen.
In plaats daarvan ontwikkelen farmaceuten liever medicijnen die de symptomen verzachten.
Veel geld mislopen
Hoe langer mensen de ziekte hebben, hoe meer ze eraan kunnen verdienen. Als er opeens een medicijn komt dat een einde maakt aan alzheimer, zullen farmaceutische bedrijven veel geld mislopen.
Pfizer beweert dat uit onderzoeken waarschijnlijk zal blijken dat het medicijn niet het gewenste effect heeft, maar er zijn veel wetenschappers die dat niet geloven.
Het lijkt dus vooral te maken te hebben met geld. Het zou ongeveer 2,7 tot 3 miljard dollar kosten om een nieuw medicijn tegen alzheimer of dementie op de markt te brengen.
Bekijk de video hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts slaat alarm om ‘duizelingwekkende’ oversterfte: ‘Deze cijfers hebben we nog nooit eerder gezien’
Emotionele smeekbede Geert Vanden Bossche: ‘Doe het niet!’
Jongen misvormd geboren ‘wegens moord in vorige leven’
Europese Rekenkamer: EU verspilt miljarden
Waarom worden er zoveel UFO’s waargenomen in de buurt van nucleaire installaties? Het leger staat voor een raadsel
Controversiële 9/11-lezing aan TU Delft: “Twin Towers stortten in door gecontroleerde explosies”
Waarom alle huishoudens flink meer moeten betalen voor energie vanwege ‘enorm asociale’ Teslarijder
Berichtgeving in Nederland over Trump en Musk wekt verbazing: ‘Dit is geen krant, maar een propagandavod’
Waarom lopen wij toch altijd zo slaafs achter Amerika aan? Hoogleraar geeft uitleg