De Europese Unie wil een eigen inlichtingendienst oprichten. Brussel trekt op alle beleidsterreinen steeds meer macht naar zich toe en daarmee wordt onze democratie uitgehold, stelt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
Hij vroeg namens FVD een debat aan over deze ‘zorgelijke trend’. Hij kreeg geen steun van de Kamer, ook niet van de PVV.
De EU wil een eigen inlichtingendienst oprichten. Brussel trekt op alle beleidsterreinen steeds meer macht naar zich toe en daarmee wordt onze democratie uitgehold. Ik vroeg namens FVD een debat aan over deze zorgelijke trend. Geen steun van de Kamer, ook niet van de PVV. pic.twitter.com/mM9DYONOaq
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) November 13, 2025
Dit moet stoppen
Van Houwelingen kon wel rekenen op steun van de BBB en SGP. “Dit moet stoppen,” stelde BBB-Kamerlid Henk Vermeer.
U heeft geen meerderheid, jammer, constateerde Kamervoorzitter Martin Bosma.
Onbegrijpelijk
Monetair econoom Lex Hoogduin, die in de directie van De Nederlandsche Bank zat, vindt het ‘onbegrijpelijk’ dat voor zoiets fundamenteels geen steun is voor een debat, juist ook van partijen die zich op de borst slaan voor hun gehechtheid aan de rechtsstaat.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Studie: Oudste computer ter wereld uit 60 voor Christus voorspelde de toekomst
Op een middelbare school werd besloten mobieltjes te verbieden. Dit waren de verrassende gevolgen
Gruwelijk: man haalt Pfizer-prik, krijgt te kampen met ‘ongekende’ tumorgroei en sterft binnen 30 dagen
Het gaat er heel ondemocratisch aan toe in de Tweede Kamer. Baudet legt in dit interview uit wat er mis is
Russische wetenschapper: Leven gevonden op Venus
NSC wil onderzoek naar aanhoudende oversterfte: ‘Hoop dat de nieuwe minister hier werk van gaat maken’
Giftige dampen aan boord van vliegtuigen. Deze KLM-piloot wordt de mond gesnoerd
Wat ze je niet vertellen over de rol van Monsanto in Oekraïne
Gideon van Meijeren eist dat minister duidelijkheid geeft over lot van Max van den Berg: ‘Niets meer van hem vernomen’