Er zitten maar liefst 14 ingrediënten in de frietjes van McDonald’s. Verrassing: er gaan zelfs aardappelen in. McDonald’s heeft het steeds moeilijker nu mensen bewuster eten. Het bedrijf speelt daar op in door meer openheid te geven over hoe de snelle happen bij de hamburgergigant worden gemaakt.
McDonald’s huurde Mythbusters-presentator Grant Imahara in om te ‘ontdekken’ wat de ingrediënten van de Franse frietjes zijn. De frieten van McDonald’s worden twee keer gefrituurd: één keer in de fabriek en één keer in het filiaal.
Er wordt een soort silicone aan de aardappelrepen toegevoegd, dimethylpolysiloxaan (E900), dat moet voorkomen dat het frituurvet gaan schuimen. E900 wordt ook gebruikt in borstimplantaten, speelgoedblubber, haarconditioners en andere cosmetica.
Er gaat ook een chemische stof in die is gebaseerd op aardolie, tert-butylhydrochinon (E319), die voorkomt dat de frietjes gaan verkleuren en zorgt dat ze langer houdbaar zijn. Bij proeven op ratten en muizen is de stof niet kankerverwekkend bevonden.
Als de aardappelen in reepjes zijn gesneden worden ze besproeid met een mix van: koolzaadolie, sojaolie, maïsolie, natuurlijke rundvleesaroma’s, gehydroliseerde tarwe, gehydroliseerde melk, gehydroliseerde soja, citroenzuur, dextrose (een natuurlijke suiker die op de frietjes wordt gesproeid om de goudgele kleur te behouden na het frituren), bakpoeder (om te voorkomen dat de frietjes grijs gaan verkleuren) en zout.
Vijf van de ingrediënten worden bij beide bakbeurten toegediend. Daarom houdt Mythbusters het op 19 bestanddelen. Het beruchte mononatriumglutamaat (E621), geliefd bij de voedingsindustrie, lijkt dan weer niet in de frietjes te zitten.
Het Amerikaanse recept verschilt van dat in bijvoorbeeld Groot-Brittannië, meldt de MailOnline. Bij de Britse McDonald’s worden geen sojaolie, koolzaadolie en E900 bij de frietjes gedaan.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Rutte en De Jonge hebben niet het beste met ons voor, ze liegen over alles’
Als dit waar blijkt te zijn, is dit één van de grootste ontdekkingen in de menselijke geschiedenis
Bij de NPO is maar één standpunt toegestaan over Rusland. Diplomaat legt uit hoe dit komt
‘Misselijke spelletjes’ bij de verkiezing van de Kamervoorzitter
Kabinet wil niet vertellen dat minister Van Weel deze week op de Bilderbergconferentie is: ‘De vraag is, waarom?’
FDF voert druk op in ‘onteigeningsspel’ Lucaswolde: dit kan de provincie verwachten
Maya’s mogen geen rituelen doen bij tempels en piramides
ME’er is leugens zat: ‘Die lui aan het Binnenhof zouden aangeklaagd moeten worden’
MemeLife: prijsvoorspelling voor de komende 5 jaar