Enkele leden van de gele hesjes-beweging in Frankrijk zijn van plan om met een eigen lijst deel te nemen aan de Europese verkiezingen in mei. Dat kondigden ze woensdag aan.
Lijsttrekker wordt Ingrid Levavasseur, één van de gezichten van de burgerbeweging in Frankrijk.
Op de lijst van de ‘ralliement d’initiative citoyenne’ (RIC) staan momenteel tien namen. De bedoeling is om tegen midden volgende maand 79 kandidaten te vinden, klinkt het.
Open te stellen
Op 26 mei vinden de verkiezingen voor het Europees Parlement plaats.
“We kunnen nu al makkelijk 79 kandidaten vinden, maar verkiezen om ons open te stellen naar alle burgers. Over de invulling van de plaatsen zal gestemd worden door de huidige kandidaten,” aldus Hayk Shaninyan, lid van de beweging, tegen BFMTV.
Levavasseur is een 31-jarige verpleegster, afkomstig uit Normandië. Bij de andere kandidaten, tussen 29 en 53 jaar oud, zijn onder meer een bedrijfsleider, huisvrouw, heftruckchauffeur, ambtenaar en jurist.
Referenda
Eén van de belangrijkste eisen van de beweging: dat burgers referenda kunnen afdwingen als er 700.000 handtekeningen zijn ingezameld.
Verschillende politieke groepen hopen op de steun van de gele hesjes-beweging tijdens de Europese verkiezingen, waaronder het Rassemblement National van Marine Le Pen.
Uit een peiling bleek afgelopen maand dat ongeveer 13 procent van de Franse kiezers op de partij van de gele hesjes zou stemmen.
[Politico, Belga]






Nieuwe studie: Sterfte door coronavirus schromelijk overdreven
In 50 jaar heb ik nooit zoiets gezien. Deze beroemde patholoog zegt te weten wat er met pedofiel Jeffrey Epstein is gebeurd
Laat je niet screenen: kanker wordt te vaak onterecht behandeld
Robert Malone trekt aan de bel: coronavaccins kunnen ziekte juist verergeren
Luister en huiver: advocaat Reiner Füllmich vertelt zijn kant van het verhaal
‘Het tirannieke regime is heel druk met voorbereidingen om de vrijheid weer van ons af te pakken’
Baudet stelt D66-minister Kaag kritische vraag over Soros: ‘Kwalijke aantijging’
Mensen in het Midden-Oosten zijn ontwaakt en nemen hun lot in eigen hand. Politiek analist legt uit waarom Amerika doodsbang is voor Iran
De Amerikaanse overheid heeft valse vlag-operaties met UFO’s uitgevoerd. Een onthullend en explosief interview