Edward Prescott, in 2004 winnaar van de Nobelprijs voor de economie, legt uit wat er volgens hem verkeerd is gegaan in de financiële wereld en wat er moet gebeuren om zaken recht te zetten.
Econoom Prescott won samen met Finn Kydland de Prijs van de Zweedse Rijksbank voor economie voor zijn bijdrage aan de dynamische macro-economie.
Hij is van mening dat de euro gedoemd is te mislukken. De banken ziet hij als dinosauriërs die niet veranderen omdat ze toch wel worden uitgekocht.
Passief
In de Volkskrant schreef columnist Lars Anderson dat de complexiteit van de financiële wereld politici, economen en burgers passief maakt. Zolang we ons daarachter blijven verschuilen, zal de bancaire wereld volgens hem niet veranderen.
Wie zou er opgepakt moeten zijn toen in 2008 bleek dat de financiële wereld niet meer was dan een luchtbel? De aandeelhouder die grotere winsten eist, de onderdirecteur die luchtbellen verzint en verkoopt als complexe producten, de bankdirecteur die de producten toestaat, de FED-baas die ze juridisch heeft verdedigd of de Amerikaanse president onder wie de deregulering van de markten is begonnen?
Wanpraktijken
Een verbijsterde kredietbeoordelaar zei tegen Joris Luyendijk van The Guardian: “In 2008 zaten we op de rand van een mondiale implosie. Nu is het 2012 en er is iets ongelooflijks gebeurd: niets.”
Banken blijven ongestoord doorgaan met hun wanpraktijken. Af en toe rolt er een symbolische kop, maar in plaats van een strafproces krijgen ze een dikke cheque. De banken werken binnen absurde juridische grenzen die ze dankzij het lobbywerk hebben bedongen.
Hoewel burgers massaal zijn verraden en ondanks dat de bankschandalen zich blijven opstapelen, kijkt men apathisch toe. Geen demonstraties, geen volkswoede. Uit angst voor electoraal verlies durven toonaangevende politici geen draconische beslissingen te nemen.
Bronnen: RT, Volkskrant.nl
Gerelateerd:
- Libor-gate: banksters achter de tralies (video)
- Connectie tussen Fed en Jekyll Island ontmaskerd (video)
- Bank voor Internationale Betalingen heerst over geldwereld
- EU onderzoekt Draghi wegens lidmaatschap geheimzinnige G30
- Bankreuzen aangeklaagd om rentemanipulatie
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vraagtekens rond D66-donateur: ‘Hier komt de aap uit de mouw’
Zweedse marine ‘zeer geïnteresseerd in object op bodem Oostzee’
Kabinet wil geen sociale media onder 15 jaar: ‘Start van tirannie’
Kefir maken thuis: zo start je met zelfgemaakte probiotica
Boeren noemen het ‘vergif’ en ‘dierenmishandeling’, maar Deense minister van Landbouw weigert te stoppen met Bovaer
De zeven zuilen van het wereldbeeld: Waarom buitenaards leven een ver-van-je-bed-show is
Brief aan Raad van State over orgaandonatie: ‘Is er mogelijk sprake van moord?’
Arts: dit is waarom je ver uit de buurt moet blijven van artsen
Kamer stemt tegen moties om ziekenhuiscijfers boven tafel te krijgen: ‘Wat een schandaal’