Een aantal gemeenten in Drenthe en Overijssel wil overstappen op groen gas of waterstof in plaats van een warmtepomp.
Zij gaan dus niet van het gas af, zoals wordt aanbevolen in het klimaatakkoord.
Voor huizenbezitters is dat goed nieuws, aangezien warmtepompen tienduizenden euro’s per stuk kosten.
Belangrijkste redenen
Bovendien kan men gebruikmaken van de bestaande infrastructuur in huis.
Zelfs de overstap op een groene waterstofketel is nog goedkoper.
De belangrijkste redenen om niet over te stappen op de warmtepomp of stadswarmte: het stroomnetwerk in de regio is vol en daarnaast is stadswarmte op het platteland niet haalbaar.
Keuzevrijheid
De eerste gemeente die heeft besloten om niet van het gas af te gaan is De Wolden in Drenthe.
Het gemeentebestuur heeft aangekondigd dat De Wolden wordt uitgezonderd van de wijziging van de Gaswet.
“Wij willen dat alle woningen in De Wolden op duurzame energie, met behoud van de keuzevrijheid van particulieren voor (groen) gas of gasloos gebouwd kunnen worden,” aldus het gemeentebestuur.
Beste oplossing
Dat betekent ook dat de gemeente nieuwbouwwoningen op het gasnet kan aansluiten, schrijft het Dagblad van het Noorden.
Verder zijn de gemeenten Staphorst en Hardenberg van plan om over te stappen op groen gas in plaats van de warmtepomp.
Wethouder van Hardenberg Jan ten Kate zei tegen De Telegraaf dat ‘groen gas voor het platteland de beste oplossing is’.
[Telegraaf, Dagblad van het Noorden]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amish-kinderen opvallend immuun voor allergieen
Mensen moeten bevrijd worden van de arrogante elite. Kost dit de Franse politica Le Pen de kop?
Deze Nederlandse topambtenaar speelde een sleutelrol bij de totstandkoming van het WHO-pandemieverdrag
Oversterfte nog veel hoger dan oorspronkelijk gedacht: zo erg is het gesteld
Ancient Aliens 5: De monolieten
Publicist Udo Ulfkotte overleden: “Onze kwaliteitsmedia zijn corrupt en liegen het volk voor”
Verbazing om opmerking journalist over FVD-medewerker: ‘Wat een lastercampagne!’
Onzin uit de Rutte-jaren: de meest verbijsterende voorbeelden op een rij
De Ontmaskering: hoe de farmaceutische trukendoos werd gehanteerd bij de uitrol van de mRNA-vaccins