Binnenland

Gemeenten negeren gasverbod en laten verplichte overstap op warmtepomp los. Dit is ‘de beste oplossing’

Help door dit artikel met jouw vrienden op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Een aantal gemeenten in Drenthe en Overijssel wil overstappen op groen gas of waterstof in plaats van een warmtepomp.

Zij gaan dus niet van het gas af, zoals wordt aanbevolen in het klimaatakkoord.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Voor huizenbezitters is dat goed nieuws, aangezien warmtepompen tienduizenden euro’s per stuk kosten.

Belangrijkste redenen

Bovendien kan men gebruikmaken van de bestaande infrastructuur in huis.

Zelfs de overstap op een groene waterstofketel is nog goedkoper.

De belangrijkste redenen om niet over te stappen op de warmtepomp of stadswarmte: het stroomnetwerk in de regio is vol en daarnaast is stadswarmte op het platteland niet haalbaar.

Keuzevrijheid

De eerste gemeente die heeft besloten om niet van het gas af te gaan is De Wolden in Drenthe.

Het gemeentebestuur heeft aangekondigd dat De Wolden wordt uitgezonderd van de wijziging van de Gaswet.

“Wij willen dat alle woningen in De Wolden op duurzame energie, met behoud van de keuzevrijheid van particulieren voor (groen) gas of gasloos gebouwd kunnen worden,” aldus het gemeentebestuur.

Beste oplossing

Dat betekent ook dat de gemeente nieuwbouwwoningen op het gasnet kan aansluiten, schrijft het Dagblad van het Noorden.

Verder zijn de gemeenten Staphorst en Hardenberg van plan om over te stappen op groen gas in plaats van de warmtepomp.

Wethouder van Hardenberg Jan ten Kate zei tegen De Telegraaf dat ‘groen gas voor het platteland de beste oplossing is’.

[Telegraaf, Dagblad van het Noorden]

 

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je deze informatie interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

13 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Elise
Elise
5 jaren geleden

Bij mijn moeder(bejaard) zijn ze nu bezig met die zooi(oa. warmtepomp). 1 ellende. Het huis wordt niet warm. Oplossing nu: een rijdende elektrische verwarmingskachel. Nou die vreet me toch stroom.
Germ dat menske. Ook nog tijdens de verbouwing in haar huis moeten blijven zitten. In maart gaan ze verder. Oh ja en ze klaagt nu al over het geluid(luchtstroom). Er zitten nu ook overal grote gaten in de vloeren/plafonds.
1 nachtmerrie dus.

Herman de Graaf
Herman de Graaf
5 jaren geleden

We leven in een vrij land.
Burgers willen een eigen verantwoordelijkheid dragen.
De aarde is van ons allemaal.
Althans, dat leren we op school.

Laat inwoners dan kiezen.
Licht de burgers voor. Bied alternatieven. En laat burgers zelf kiezen.

Maar … wat gebeurt er in werkelijkheid ?
Onze leiders die zeggen ons te vertegenwoordigen, ze dwingen ons.
Ze leggen ons een strop om de nek.

Thomas
Thomas
5 jaren geleden

Zullen toch niet mogen profiteren van goedkoop Russisch gas maar duur vrijheids gas is natuurlijk veel beter….

AlbertV
AlbertV
5 jaren geleden

Ik weet niet meer of ik nu moet lachen of huilen om die ‘van-het-gas-af’ gekte. Waar halen we in godsnaam de elektriciteit vandaan als iedereen electronen vretende warmtepompen en elektrische kachels heeft? Grijze, windstille winterse dag; windturbines en al die duizenden hectare’s zonnepanelen leveren nix op. Biomassa centrales misschien? Zelfs in de MSM durven ze te kennen dat die dingen vervuilender zijn dan kolencentrales, dus dat gaat ‘m niet worden. Of dan toch maar een zooitje kerncentrales bouwen en onze kinderen, kleinkinderen enz, enz opzadelen met de radioactieve troep?
Ik hoop zo dat 2020 het jaar van het inzicht wordt, dat de ogen die nu nog gesloten zijn worden geopend, dat degenen die nu nog de mond gesnoerd worden een stem en gehoor krijgen, dat de leugenaars worden herkend en in pek met veren door de straten worden gereden.
En natuurlijk dat terreurstaat VS eindelijk zó vreselijk op hun donder krijgen dat zij voor de komende tienduizend jaar hun bek niet meer durven open te doen.

deze
deze
5 jaren geleden

Het GAS lacht zich rot.. lachgas wordt ook verboden.. want je mag in dit land NIET meer lachen..alleen de leugens accepteren die men ons voorliegt!
Niks warmtepompen, ze pompen zich zelf maar vol met kwaad zaad.. wegwezen die kliek
5G .. ook zo iets.. zelfs in Korea is men huiverig tegenover deze horror die nog meer kanker MOET veroorzaken en allerlei onwelkome ziekten die gecreeerd worden door deze methodes, zo ook de vaccinatieplicht en de nieuwe donorwet.. het is om te KRIJSEN EN TE HUILEN dat we dit allemaal pikken!

Zelf heb ik de ” slimme meter ” niet geaccepteerd in mijn woning, denk er niet over!
Dat is zeg maar de ” lantaarnpaal ” IN JE HUIS!
MENSEN DENK AJB GOED DOOR VOOR JE HIER AAN GESLACHTOFFERD WORDT !

MOOI EN LICHTVOL 2020, EN OOK UITERAARD VOOR ROBIN en medewerkers, van 1 van de prachtigste sites van dit land!

:adrianus-johannes.
:adrianus-johannes.
5 jaren geleden

Het gemeentebestuur heeft aangekondigd dat De Wolden wordt uitgezonderd van de wijziging van de Gaswet

is dat net zo als art 93 en 94b van de GW mag dat wel of dwingt de van overheids wegen regering (door ons gekozen ) doch niet meer aan het gas.. lucht dat op of niet..

synoniem voor politiek is hier op zijn plaats..

zo ik van navond al op de media hoorde is de overheid proxy bezig de hooi vorken en de boeren te elimineren..

proxy is (Engels: proxy war) is een conflict waarbij één partij (meestal een grootmacht) een andere partij, de gevolmachtigde, een oorlog laat voeren, en daarbij als achterman optreedt. De grootmacht levert economische, ideologische, logistieke en/of militaire steun.

denk goed na voor je de volgende stap geloof..

dna
dna
5 jaren geleden

Hun maken die “condensstrepen” in de lucht nog altijd. Niemand heeft het er nog over. Zelfs die krankzinnige klimaatnazi’s niet.

dna
dna
5 jaren geleden

7 continenten 7 koppige beest. Dit spel wordt herhaald en herhaald. Ze bouwen het op en breken het af. Babylon

frans
frans
5 jaren geleden

Het platte land gaat de stedeling bevrijden van de machtswellust van de energieboeren.
Warmtepomp is bedacht om miljarden binnen te slepen. geld dat overigens verdwijnt.

joep
joep
5 jaren geleden

Wordt er iets gezegd van het koude record in het pool gebied -64.6 graden en nog meer veel meer zelfs bij de overheid nee ook niet dus.. Geld is het motto wij krijgen allemaal een poot uitgetrokken en straks is het huilen zielig .

Leon
Leon
5 jaren geleden

lucht/water warmtepompen kunnen soms niet goed werken op bestanden radiator of vloerverwarming.

mensen we moeten over naar lucht/lucht warmtepompen ( airco’s ) zijn sneller en zuiniger.

want lucht is zo warm, en water opwarmen met energie uit lucht kost te veel energie en tijd.

GJB Hilterrman
GJB Hilterrman
5 jaren geleden

“een groene waterstofketel”

Leg dat nou eens een keer goed uit a.u.b.
En wat is hier zo groen aan ?
Misschien loop ik op de feiten vooruit, maar de laatste keer dat ik keek, kon waterstof nog door metalen dringen, omdat de dichtheid van H2 zo ontzettend laag is. En het bestaande leidingnetwerk daar zeker van gaat lekken. Het gaat dan niet alleen om een”groene” H2ketel.

Dan is H2 een indirect gas en moet uit bestaande verbindingen gehaald worden, door chemische processen, m.b.v. stroom en/of druk, die veel kosten met zich meebrengen gaat,
Dus weet ik niet wat ze daar bij de roverheid denken, maar waterstof kon nu nog wel eens een dure aangelegenheid worden.

Men komt er zo langzamerhand achter dat een warmtepomp in zijn huidige setup de oorlog niet gaat winnen, aardgas mag niet meer, dus gaat men zelf zoeken naar alternatieven.

Ooit een bureaucraat gezien die technisch is ?

Daar komt bij dat er al bijna 100jr lang ideeen voor vrije en schone energie op de plank liggen, toch wel typisch dat men daar nooit iets over hoort.

Een hoop stemmingmakerij zonder onderbouwing.

Back to top button
13
0
We lezen graag je reactie!x