
Sinds de aanwijzingen voor het zogeheten Higgs-bosondeeltje in december vorig jaar zijn wetenschappers van de Large Hardron Collider druk bezig met het analyseren van de resultaten van experimenten.
Er is iets ontdekt wat eruitziet zoals een Higgsdeeltje eruit zou moeten zien, aldus wiskundige Peter Woit op zijn blog Not Even Wrong.
Volgens Woit doen geruchten de ronde over nieuwe data die het duidelijkste bewijs zouden zijn voor het bestaan van het deeltje waar wetenschappers al 40 jaar naar zoeken.
Ontbrekende puzzelstuk
Verschillende natuurkundigen speculeren dat wetenschappers van de Large Hadron Collider de ontdekking van het Higgsdeeltje zullen aankondigen tijdens de International Conference on High Energy Physics van 4 tot 11 juli aanstaande in Melbourne, Australië.
Het Higgsdeeltje is het ontbrekende puzzelstuk in de natuur. Het zou ervoor zorgen dat alle minuscule deeltjes in het universum massa hebben. Als het Higgsdeeltje bestaat, heeft het een massa van tussen de 116 en 127 gigaelektronvolt (GeV). In december vonden onderzoekers een deeltje met een massa van tussen de 124 en 126 GeV, ongeveer 125 keer de massa van een proton.
Sigma-signaal
Wetenschappers hebben toen alleen een zogeheten drie sigma-signaal gemeten, wat betekent dat natuurkundigen alleen kunnen zeggen dat ze ‘bewijs’ hebben gevonden voor een deeltje. Onderzoekers willen eerst een vijf sigma-signaal zien voordat ze kunnen beweren een ‘ontdekking’ te hebben gedaan. Er is slechts 0,0000028 procent kans dat een dergelijk signaal bij toeval ontstaat.
Volgens de laatste geruchten zijn vier sigma-signalen waargenomen tijdens twee afzonderlijke experimenten met de LHC waarbij naar het deeltje wordt gezocht. Als blijkt dat tijdens beide experimenten een vier sigma-signaal is gezien, is het vrijwel zeker het deeltje waar zo lang naar is gezocht, aldus natuurkundige Philip Gibbs op zijn blog, Vixra log. Door de resultaten van de twee experimenten te combineren is een vijf sigma-signaal dichtbij.
God-deeltje
Gibbs herinnert ons eraan dat de geruchten vaag en niet geheel betrouwbaar zijn. Wetenschappers die niet bij het experiment zijn betrokken weten ook nog niet exact hoeveel data van dit experiment geanalyseerd zijn, wat betekent dat de resultaten zonder verder onderzoek zouden kunnen verdwijnen.
Massa beïnvloedt hoe deeltjes zich gedragen. Higgs-bosonen zouden dus uiteindelijk bepalen wat wij om ons heen zien, van de kleinste levende wezens tot de grootste sterrenstelsels. Het deeltje zou één van de bouwstenen van het leven zijn. De Britse natuurkundige Peter Higgs voorspelde dat het deeltje vele mysteries van de natuurkunde zou kunnen verklaren. Daarom noemen wetenschappers het Higgs-bosondeeltje ook wel het God-deeltje.
Publiciteit
Het Higgs-deeltje is nooit eerder waargenomen, maar moet volgens het standaardmodel van de deeltjesfysica bestaan. Uit recent onderzoek blijkt echter dat er nogal wat haken en ogen aan dat model zitten.
Staat het Europees Centrum voor Kernonderzoek (CERN) voor een grote ontdekking of is het pr-taal en bespeelt men de publiciteit net als NASA en het IPCC?
Bron: Wired.com
Gerelateerd:
- Large Hadron Collider levert eerste bewijs voor snaartheorie
- Wetenschappers vinden aanwijzingen voor God-deeltje
- Antimaterie sleutel naar het zoekgeraakte universum
- Is het ongrijpbare God-deeltje gevonden?
- Ontdekking LHC wijst op nieuwe natuurkunde
Ontmaskerd: Hoe de financiële wereld echt werkt
‘We moeten gewoon stoppen met het koninklijk huis, vooral in Nederland’
‘Schijntransparantie en geheimdoenerij’: Hoe Monsanto onze politici misleidt over glyfosaat
De Amerikaanse overheid heeft valse vlag-operaties met UFO’s uitgevoerd. Een onthullend en explosief interview
Unicum: UFO-ontvoering officieel erkend door Amerikaans museum
Geloven in jezelf en narcisme. Wat geldt voor jou?
De belangrijkste dataset over de pandemie is zojuist vrijgegeven
VIDEO: “Moord op Pim Fortuyn was geniaal complot”
Dit zwembad gebruikt gevitaliseerd water waardoor er minder schadelijke chemicaliën nodig zijn